9. kolo | 1. 10. 2023 | Ždírec nad Doubravou

Rozhodčí: Lad.Svoboda - Landsman, Soukupová (Fridrichovský)
ŽK: 4-4
ČK: 72´ Novák

Sestava Tatran Ždírec nad Doubravou: Vlček - SWvoboda, Veselský, Koutný (75´ Procházka), Vrána (77´ Najman), J. Novotný, Pátek, Vopršal, Málek, P. Novotný, Štědrý (84´ Klimeš)

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Soukal - Vrzal (72´ M. Pavlík), Hloušek, Dočkal, A. Novák - Cakl, Pabousek, Miška, Fikar (89´ J. Pavlas), Coufal - Válek (64´ Víšek)

Typické derby se odehrálo v nedělním odpoledni ve Ždírci. Oba týmy se znají, a proto se většina utkání odehrála mezi vápny. Když se poprvé brodští dostali do pokutového území byla z toho penalta. Faulovaný Jakub Coufal se postavil k její exekuci. Bohužel potvrdil staré otřepané "faulovaný hráč nekope penaltu" a svůj pokus poslal přímo do náruče Vlčka. Domácí se oklepali a postupně získávali optickou převahu. Šance se však nerodily. Jen hostující Martin Cakl špatně naložil se svým samostaným nájezdem stejně jako v poslední minutě prvního poločasu domácí Vrána. Toho skvěle vychytal Patrik Soukal. Druhá půle byla na šance také skromná. Domácí si územní převahou vytvářely standardní situace a nebezpečné závary. Hostující obrana v čele se Soukalem jim spolehlivě odolávala. Zápas začal gradovat v poslední patnáctiminutovce. Nejprve byl po rychlých dvou žlutých vyloučen hostující Adam Novák a krátce na to rozhodl utkání Matyáš Miška. Martin Pavlík na levé straně vybojoval míč, posunul na Coufala a ten vysunul Pavla Víška. Brodský útočník navedl míč a po zaseknutí ho přihrál před vápno na Matyáše Mišku. Ten si poradil s Pátkem i Najmanem a křižnou střelou z hranice 14-ti metrů rozhodl derby, 0:1.

Asistent trenéra Jan Bříza (FCS):

"Utkání dvou týmů, které se dobře znají rozhodla naše pevná defenziva a jeden povedený protiútok. V podstatě jsme takhle chtěli hrát, proto jsem velice spokojený s nulou vzadu a samozřejmě se třemi body. Jsem rád, že nás neproměněný pokutový kop nijak nepoznamenal."

Trenér Michal Votava (Tatran ŽnD):

" „Na hřišti bylo hodně soubojů, Havlíčkův Brod vycházel především z pevného bloku do brejků. Když šel soupeř do deseti, měli jsme závěr zvládnout určitě lépe. Byl to remízový zápas, ale gól Mišky byl pěkný. "