Branky: 18´ Coufal, 40´ Hloušek - 78´ Popovych
Rozhodčí: Mayer - Půček, Nápravník (Fridrichovský)
ŽK: 4-4
ČK: Dočkal (50´) - Popovych (80´)

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Konrád - M. Pavlík (46´ Dejl), Dočkal, Hloušek, Cakl - Fikar, Pabousek (65´ A. Novák) - Coufal, Bajer (82´ V. Novák), Válek - Víšek (46´ J. Panský)

Sestava A.F.C. Humpolec: Dubec - Kodria, Kameš (77´ A. Zástěra), Maršík, Luňáček - Popovych, Havel, Savi, Š. Zástěra, Och (65´ Šmíd) - Pešek

Derby utkání začali lépe domácí. Byli klidnější a přesnější. Hosté působili svižným dojmem, ale jejich přihrávky častokrát končili až u domácího brankáře Konráda. Po čtvrthodince hry udeřili poprvé slovanisté. Po pasu Bajera se na levé straně uvolnil Coufal a z velkého úhlu zblízka obstřelil Dubce, 1:0. Obraz hry se nezměnil. Pět minut před přestávkou po standardní situaci z levé strany vrátil přetažený míč Coufal na Hlouška a bylo 2:0.

Domácí byli v prvním půli lepším týmem a po zásluze odcházeli do kabin s vedením 2:0.

Druhou půli začali snaživě hosté. Přece jenom chtěli s výsledkem něco udělat. Obraz hry a jeho kvalitu ovlivnilo brzké vyloučení Dočkala za zatažení protihráče na půlce hřiště. Hosté vycítili svoji možnost. Domácí se snažili neinkasovat co nejdéle. Vše podstatné se odehrálo deset minut před koncem utkání. Nejprve Popovych křižnou střelou snížil na 2:1, ale za dvě minuty byl ten samý hráč po druhé žluté vyloučen. Do konce utkání dělali domácí vše pro to, aby vedení udrželi a získali další důležité body. To se jim také podařilo.