U14/ Zápas plný emocí a zvratů odehráli "14". Znojmo nevyužilo mnoho nadějných situací hlavně v první půli, a to je nakonec stálo lepší výsledek.

ČK:

Netradičně ve středu přivítali domácí fotbalisté Slovanu svého soupeře ze Znojma. Očekávalo se kvalitní utkání, což se potvrdilo hned od prvních minut. Hráči Slovanu do zápasu vstupili dobře a ujali se vedení. Znojmo mělo postavenou svou hru na rychlé přechody dlouhými míči za obranu domácích fotbalistů, kteří měli problémy. Několik nákopů se ujalo a hráči Znojma otočili stav zápasu na 1:2. Před koncem prvního poločasu ještě přišla penalta pro domácí, kteří bohužel neproměnili. Znojmo nevyužilo další úniky a do kabin se šlo za nepříznivého stavu pro domácí. Druhý poločas se podstatně změnil. Domácí hráči zareagovali na silné stránky soupeře, které se jim podařilo eliminovat a vytvářeli si brankové příležitosti. Brzy se stav zápasu srovnal. Hráči Znojma si opět vzali vedení na svou stranu. Závěr zápasu však patřil domácím fotbalistům, kteří prokázali svou sílu a touhu po vítězství a otočili zápas na konečný výsledek 4:3.

Trenér Aleš Rokos (FCS):

"Během čtyř dnů nás čekal druhý náročný zápas, na který jsme se svědomitě připravovali. Věděli jsme o kvalitě Znojma, ale převážná část přípravy byla o nás. Do zápasu jsme vstoupili dobře. Podařil se nám vstřelit gól, na který soupeř poměrně rychle zareagoval. Znojmo hrálo jednoduše dopředu, kdy překopávalo naši obranu. V některých situacích jsme měli špatné postavení obranné řady, v některých malou aktivitu v ofenzivní části, kde jse nevytvářeli dostatečný tlak a bolony za naši obranu létaly nachystané. Soupeř otočil výsledek zápasu ještě do poločasu na 1:2. V kabině jsme si řekli, jak budeme reagovat na hru soupeře, jak budeme zakládat rozehrávku a potvrdili jsme si náš projev, kterým se chceme prezentovat. Hra se o dost zlepšila a celý zápas jsme dovedli do vítězného konce. Musím ocenit přístup všech kluků. V kabině je cítit odhodlání vyhrávat. Hráči jdou na hřiště za hranu svých možností a cítím, že všichni táhneme za jeden silný provaz. Hráči předvádí kvalitní individuální výkony, které jsou poskládané do týmového. Sbíráme potřebné zdravé sebevědomí, které je moc důležité pro další práci v tréninku a především do dalších těžkých zápasů, které nás čekají. Hráči musí zůstat pokorní a pracovití jako doposud a věřím, že takové zápasy můžeme opakovat."