U17/ Dvoubrankové vedení nestačilo na bodový zisk. Pět inkasovaných branek ve druhé půli rozhodlo o prohře mladších dorostenců.
0. kolo | 6. 5. 2023 | Havl. Brod
MSDD sk. D
FC Sparta Brno
2:5
(2:0)

Branky: 4´ Palát, 25´ Chalupník - 48´ Polášek, 68´ 83´ Malík, 90´ Vičar, 93´ Vácha
Rozhodčí: Švehla - Krondráf, Kučírek
Diváci: 47
ŽK: 2-1
ČK: 0

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Stojan - Otoupalík, Minařík, Kubát, Fikejz - Palát (52´ Kasal), Vrbecký, Soukup - Chalupník, Šťastný (62´Prokhozaiev), Guhl

Trenér Radek Háněl (FCS):

“ Souboj o třetí místo pro nás začal velmi slušně. Vstoupili jsme do utkání rychlým gólem ve 4. minutě. Zápas se hrál ve vysokém tempu ,hráli jsme dobře odzadu s kvalitní výstavbou. Dostaváli jsme se do slušných šancí. V 25. minutě jsme šli do vedení o dva góly a dále pokračovali v dobrém fotbale. Soupeř měl také příležitosti, ale nás podržel gólman. První půlka pro nás vyzněla jednozačně, byli jsme lepším týmem. Dlouho jsem neviděl, aby kluci byli po první půlce takhle vyčerpaní. Bohužel se potvrdila Csaplarova past a vedení 2:0 do kabiny. Soupeř v poločase vystřídal 3 hráče. Bohužel jsme rychle inkasovali gól a poté jsme museli střídat pro zranění Paláta. To náš výkon velmi ovlivnilo. Nějaké šance jsme ještě měli, ale neproměnili jsme je. Soupeř ještě dostřídal dva hráče a druhá půlka byla v jasné režii Sparty Brno. Zasloužená výhra hostujícího celku.“