0. kolo | 19. 3. 2023 | Žďár nad Sázavou

Branky: 2´Mihok, 28´Červinka - 31´ Veselský (PK), 35´Guhl, 64´, 72´ Soukup
Diváci: 44
ŽK: 4-4
ČK: 0

Sestava FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou: Vokoun-Polanský,Sič,Mihok,Dočekal,Vaverka,Červinka,Semuniuk,Brusenbauch,Havránek,Mareš(Šerejch,Boháček,Zych)

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Stojan-Otoupalík,Vondra,Kubát,Minařík-Palát,Veselský,Soukup-Chalupník,Guhl (64´ Běhounek),Kasal (81´Prokhozhaiev)

Ohlasy k utkání

Trenér Radek Háněl (FCS):

"Čekalo nás další z těžkých utkání – derby. Nepodařilo se nám dobře vstoupit do utkání. Po špatné komunikaci a laxním přístupu jsme po rohu inkasovali hned v 1. Minutě. Z následné rozehrávky šel Chalupník téměř sám na golmana. Ten skvěle vyběhnul a vychytal ho. V 28. minutě jsme po špatném návratu středové řady dostali druhý goal. Troufám si říct, že tento goal byl pro nás paradoxně zásadní. Od té doby jsme soupeře dostali pod talk. Po zákroku na Guhla jsme kopali penaltu. Kapitán Veselský jako správný lídr zavelel k obratu jistě proměněnou penaltou. Chvíli na to jsme po krásné rychlé akci vyrovnali. Po přestávce jsme ještě zvýšili tempo a vytěžili jsme z toho po krásné individuální akci Soukupa krásnou střelou vedení. V 72. minutě jsme dali zasloužený goal krásnou hlavičkou Soukupa na 4:2. A od té doby jsme si zápas pohlídali. Chtěl bych pochválit soupeře. Zápas byl plný emocí, hrál se ve velkém tempu, byli vidět krásné góly Takové zápasy kluky posouvají dál a mají smysl. Musím smeknout před klukama za to, že ikdyž prohrávali tak to nevzdali a předvedli famozní obrat z 2:0 na 2:4.Opět se nám potvrdilo,že jsme dobře fyzicky nachystaný tým."