FC Slovan Havlíčkův Brod
SK Fotbalová škola Třebíč
3:1
(2:1)

Branky: 14. Dočkal, 39. Šilhart, 78. Dočkal - 29. Zacha. Žluté karty: Dočkal, Jiránek, Kolář, Peca - Trnavský, Kučerňák. Červené karty: bez karet. Rozhodčí: Jahoda - Krulík, Prokop. Diváci: 50.

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Kolář Daniel - Fejt Tomáš, Dočkal Lukáš, Šimánek Zdeněk, Peca Jakub - Kubát Pavel (89' Blažej Roman), Časta Ondřej, Synecký Jan (85' Ešner Pavel), Málek David (71' Novák Vojtěch) - Jiránek Petr (79' Valíček Adam), Šilhart Marek

Sestava SK Fotbalová škola Třebíč: Šlouf - Zerhau (33' Průša), Slíva, Švéda, Zacha (81' Maule) - Trnavský, Kučerňák, Hrobař (53' Molák), Jindra - Hobza, Majerčák (45' Macek)

Narazili na sebe dva sousedi ze středu tabulky. Úvod utkání byl rychlý, ale z obou stran zbrklý. Všichni hráči chtěli hrát co nejrychleji, ale většinou se potýkali s nepřesností. Domácí tým otevřel skóre, když kapitán Dočkal uklidil míč do branky po závaru před brankou třebíčských, 1:0. To nabuzené domácí ještě víc dostalo do zápasu. Bohužel pro ně přišla po půlhodině chybná rozehrávka Fejta a hostující hráči si z nabídnutou příležitostí poradili na jedničku, 1:1.

Pět minut před odchodem na přestávku se domácím povedla jednoduchá, pohledná akce. Kubát udržel těžký souboj o míč a předal Syneckému. Střední halv vysunul do úniku agilního Málka a ten nachystal koncovku pro Šilharta, 2:1.
Po změně stran se odehrával spíše boj. Během patnácti minut rozhodčí rozdal šest žlutých karet. Domácí hráči druhý poločas spíše odpracovali, ale nepohrdli žádnou možností k nebezpečným brejkům. Třebíčští se tlačili více a více za vyrovnáním. Nervozita a defenziva domácích jim v tom však bránila. Asi deset minut před koncem si domácí pomohli standardní situací. Na centr nejvýše vyskočil, dnes stopér, Dočkal a uklidnil spoluhráče, 3:1. Stanovil tak konečnou podobu skóre zápasu.

Ohlasy k utkání

Trenér Josef Soural (Havl. Brod):
Změnili jsme rozestavení a chtěli jsme přidat v nasazení a agresivitě. Myslím, že obojí se dnes povedlo. Kluci válčili, ale zároveň přidali i několik povedených kombinací, třeba druhý gól. Chci je pochválit, protože až na několik chyb a chybiček jsme takhle chtěli hrát. Nedat kůži zadarmo a snažit se pak být co nejkonstruktivnější. Škoda efektivity ve slibně se rozvíjejících kontrech a několika nedůrazech v defenzivě.