Slušný první poločas. Vstřelená branka po dlouhém čekání. Druhá půle ve znamení zranění.
15. kolo | 25. 3. 2023 | Havl. Brod
"A" MSD sk.D 2022/2023
FC Slovan Havlíčkův Brod
SFC Stará Říše
1:0
(1:0)

Branky: 21´ Fikar
Rozhodčí: Pavlas - Mach, Půček (Svoboda)
Diváci: 110
ŽK: 1-2
ČK: 0

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Soukal - M. Pavlík, Dočkal (58´ J.Pavlík), Vrzal, Cakl - Pavlas, Dejl (73´ Bajer) - Coufal, Fikar, A. Novák - Víšek (80´ V. Novák)

Sestava SFC Stará Říše: Dutka - Borzenko, Zarovnii (72´ Mitev), Chramosta, Kryštůfek, Lát (46´ Cejpek) , Tupík (46´ Špalek), Kvych, Pospíchal, Růžička, Cipruš (5´ Pokorný)

Komentář

Utkání se odehrálo na přírodní trávě. Domácí v úvodu působili trochu nervózněji. Postupem času převzali taktovku utkání a svoji snahu korunovali vstřelenou brankou. Míč putoval po ose Coufal Víšek a na jejím konci dorážel míč do sítě Fikar, 1:0. Tvořivý středopolař tak ukončil dlouhou sérii domácích bez vstřelené branky. V závěru poločasu na sebe ještě upozornil exbrněnský Kryštůfek střelou do břevna z přímého volného kopu.

Druhý poločas sotva začal a už byl na zhruba deset minut přerušen. Krvácející zranění si ze souboje odnesl domácí stoper Dočkal. Vše vyřešila až přivolaná sanitka. Aby toho nebylo pro domácí málo za další čtvrthodinku musel střídat další potenciální stoper Dejl. Brodští trenéři museli hodně improvizovat v sestavě. Na pozici středového obránce dohrával Pavlas a hra se domácím zúžila na hlavní cíl. Neinkasovat. S vypětím všech sil se jim zadání dne podařilo splnit. Ve druhé půli to však pěkná podívaná pro diváky nebyla.


Ohlasy k utkání

Trenér Jindřich Adamec (FCS):

"Do utkání jsme vstupovali s povinností vyhrát. V prvním poločase jsme po trošku opatrnějším začátku tahali za delší konec a kromě vstřelené branky jsme měli ještě několik zajímavých situací ke skórování. Druhý poločas ovlivnila dvě zranění kvůli kterým dohrávali někteří hráči na postech které jim nejsou úplně vlastní a samozřejmě velká nervozita s blížícím se tříbodovým koncem. Jsem rád, že jsme zápas dohráli do vítězného konce....... "


asistent trenéra Lukáš Staněk (SFC):

„Naše hra má k ideálu daleko. První půle nám nevyšla, Brod nás válcoval nasazením, ale i agresivitou. Po pauze jsme se zlepšili, ale bez efektu“

Fotogalerie