MSDD sk. D
1. SC Znojmo
2:1
(1:0)

Branky: 27. Šilhart, 56. Časta - 85. Kohout. Žluté karty: Kašpar, Kouřil, Růžička. Červené karty: bez karet. Rozhodčí: Černý - Rygl, Neuvirth. Diváci: 40.

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Kolář - Valíček, Fejt, Chlád, Peca - Časta, Dočkal - Kubát(71’ Jiránek), Synecký, Novák (89’ Blažej) - Šilhart

Sestava 1. SC Znojmo: Hamza - Dvořák, Janík, Kašpárek, Kohout, Kouřil, Polický (82’ Štola), Růžička, Vaníček, Žůrek, Rehberger

Starší dorostenci vstoupili do nové sezóny úspěšně. Zvítězili zcela zaslouženě po nadějném výkonu a výhra mohla být ještě výraznější. Po úvodní desetiminutovce kdy se oba týmy oťukával a byla znát atmosféra úvodního utkání sezóny převzali domácí větší kontrolu nad utkáním. Postupně se více a více dostávali i do brankových příležitostí. Tu první velkou proměnil Marek Šilhart a poslal svůj tým do zaslouženě vedení, 1:0. O chvíli později to mohlo být pro domácí ještě příjemnější. Po faulu ve vápně se pískala penalta. S tou naložil neúspěšně exekutor Ondřej Časta. Svoji střelu poslal nad břevno. Zbytek poločasu byl vyrovnaný. Druhá polovina utkání se většinou odehrála mezi šestnáctkami. Několik vyložených příležitostí si vytvořili domácí. Sám na branku Znojma unikal Synecký, Kubát, Jiránek, břevno trefil agilní Synecký. Úspěšný reparát složil při trestném kopu Ondřej Časta. Z 18 metrů nedal hostujícímu brankáři šanci a zvýšil na 2:0. V závěru utkání přešli hosté do většího rizika, posílili ofenzivu a hrozili hlavně ze standardních situací. Pět minut před koncem utkání jednu z nich přetavili v kontaktní gól. Domácí zvrat nedovolili a připsali si zasloužené tři body.

Trenér Josef Soural (Havl. Brod):
Jsem velice spokojený s velkou částí utkání. Hráli jsme co jsme chtěli, co jsme si řekli. Vytvořili jsme si spoustu šancí, nedali PK, trefili břevno a tyč. Pokud bychom zvládli lépe koncovku, dohrávali bychom v mnohem větším klidu. To musíme vylepšit.