FC Slovan Havlíčkův Brod
FC Slavoj Polná
5:1
(2:0)

Branky: Darkeh 3 (1 pen.), Peřina L., Němec. Žluté karty: Peřina J., Svoboda. Červené karty: bez karet. Rozhodčí: Matějek – Dudek, Ham. Diváci: 180.

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Kubát – Pazderka, Svoboda (75. Janovský), Kouya-Kouya (87. Pártl), Cakl – Peřina J., Peřina L., Karlík T. (61. Pabousek), Fikar – Němec (86. Henek D.), Darkeh

Hostující hráči Polné měli v první půlhodině míč častěji na svých kopačkách, ale jejich snaha končila před pokutovým územím. Díky kvalitní defenzívní činnosti domácích si během prvního poločasu nevytvořili žádnou brankovou příležitost vyjma jednoho závaru před brankou domácích, který brodští obránci odvrátili do bezpečí. Domácí hráči spoléhali na rychlý přechod do útoku a byli v ofenzívě nebezpečnější. Svoje šance nevyužili Darkeh ani Němec, až po půlhodině hry našel Němec přesným centrem hlavu Peřiny L. a ten otevřel skóre. O pět minut později poslal Darkeh do úniku Němce, ten přeloboval brankáře hostů a dostal domácí do dvoubrankového vedení.

Úvod druhého poločasu patřil hostům a po čtyřech minutách snížil střídající Smutný. Další šanci zmařil výborným zákrokem Kubát a o tři minuty později skončila střela hostujícího hráče na tyči domácí branky. Klid do týmu domácích přinesla 63. minuta, kdy po rohovém kopu Darkeh hlavou zvýšil na 3:1. Od této chvíle kralovali na hřišti domácí, hosty k ničemu nepustili, naopak Darkeh z pokutového kopu a po samostatném úniku dalšími dvěma trefami zkompletoval hattrick. Další šance domácí již nevyužili a tak utkání skončilo zaslouženým vítězstvím brodských hráčů v poměru 5:1.

Ohlasy k utkání

Trenér Jiří Pabousek (Havl. Brod):
V důležitém utkání jsme zaslouženě zvítězili. Přečkali jsme špatnou desetiminutovku na začátku druhého poločasu, ale třetí branka kluky uklidnila a předvedli pohledný fotbal i s gólovým zakončením.