Vemi slušný první poločas přinesl vedení 2:0, ale po nuceném střídání dvou opor se body nakonec dělily.
3. kolo | 20. 8. 2022 | Havlíčkův Brod
"A" MSD sk.D 2022/2023
TJ Sokol Lanžhot
2:2
(2:0)

Branky: 18´ Coufal (PK), 45´ Pavlas - 61´ Krč, 78´ Burac
Rozhodčí: L. Svoboda - Fabeš, Krondráf (Svoboda)
Diváci: 180
ŽK: 4-3
ČK: 0

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Mazánek - M. Pavlík M. (46´ Hloušek), R. Turek, L. Dočkal, A. Dejl - M. Vrzal - V. Novák, Pavlas (90´ J. Pavlík), J. Pabousek (82´ P. Víšek) M. Cakl - J. Coufal (62´ M. Šilhart)

Sestava TJ Sokol Lanžhot: D. Žúrek - P. Mikúšek, P. Balážik, M. Kosorín, D. Bogdalík (46´ M. Malacka) , P. Šenk (46´ R. Kleiber) , A. Pidruchnyi, E. Burac, J. Krč , T. Milota , S. Milota (46´ N. Mihál)

Trenér Jindřich Adamec (FCS):

Hráli jsme velmi dobře a náš výkon korunovali dvěma brankami. Bohužel jsem ale musel o poločase kvůli zranění střídat Pavlíka a po hodině ze stejného důvodu také Coufala. A tyhle dva rychlostní typy nám pak na hřišti citelně scházeli. Za stavu 2:1 jsme podle mého měli kopat penaltu, ale sudí zákrok vytáhl ven mimo vápno. A chvíli na to jsme inkasovali vyrovnávací branku. Zápas jsme mohli vyhrát, stejně tak jsme z něj ale mohli vyjít i naprázdno. Když vezmu v potaz, že nám chyběli Fikar s Bajerem a dvakrát jsem musel vynuceně střídat, je asi bod dobrý.

Trenér Jaroslav Hílek (Lanžhot):

Vzhledem k vývoji utkání můžeme být s bodem spokojení, i když na konci jsme mohli stejně tak utkání úplně otočit, jako klidně prohrát. I když jsme do Havlíčkova Brodu původně jeli samozřejmě vyhrát, v prvním poločase jsme nenašli recept na jednoduché nakopávané balony domácích, z čehož vyplynula penalta a následně druhý gól do šatny. Byli jsme pozdě nebo nedůrazní v osobních soubojích. Nemohli jsme se ani pořádně dostat do tempa. S kolegou Velickým jsme přemýšleli horem dolem, co se zápasem udělat, jak to nakopnout. Nakonec jsme se rozhodli už o půli k trojímu střídání a změně rozestavení. Klukům musím poděkovat za to, že dokázali utkání alespoň vyrovnat a měli jsme ve druhé půli zase více ze hry