0. kolo | 1. 8. 2020 |
"A" - Přípravná utkání
FC Hlinsko
FC Slovan Havlíčkův Brod
1:0
(0:0)

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Kubát (46. Soukal) - Štědrý (46. Peca), Dejl, Turek (77. Pabousek), Malimánek - Pabousek (60. Karlík T.), Kučera (46. Henek J.) - Fikar (70. Henek D.), Šilhart (Karlík P.), Synecký - Žila

Komentář

Hlinecký areál byl připraven skvěle. Domácí měli plánovanou oslavu výročí památného pohárového tažení. Součástí oslav byl zápas ligových Pardubic s Vysočinou Jihlava. Předzápas byl v režii domácích a brodských fotbalistů.

Začalo se svižně, byť počasí fotbalu moc nepřálo. Vedro bralo síly fotbalistům skutečně rychle. Domácí byli důrazní, hráli kombinačně a hlavním nebezpečím pro branku Slovanu byli standardní situace. Hosté se snažili držet míč, čekat trpělivě na možnost zaútočit. Šancí se ale mnoho neurodilo. Spíše vzrušivých momentů. Nakonec rozhodl o osudu utkání pokutový kop. Adam Dejl přebíral míč soupeřův útočník mu přišlápl nohu u čehož upadl a penalta byla na světě. Nutno podotknout, že byla v zápase již druhá. První po jasném faulu gólmana Soukala domácí neproměnili. Hříšník svoji chybu napravil a střelu vyrazil. Ve druhém pokusu již úspěšný nebyl. Zápas tak rozhodl domácí exekutor penalty a oslavy pokažené nebyly.

Ohlasy k utkání

Trenér Josef Soural (Havl. Brod):
Nejsem úplně spokojený. V generálce jsme nebyli kompletní, takže utkání ten základní účel nesplnilo. Na druhou stranu jsme vyzkoušeli hráče na hraně áčka a juniorky a ti se předvedli slušně. Soupeř byl důrazný, fotbalový. Prověřil nás důsledně. My jsme v průběhu utkání byli nuceni střídat zraněné a rekonvalescenty a naše hra se postupně rozbíjela. Věřím, že za týden vyběhneme kompletní a zdraví.