0. kolo | 24. 7. 2020 |
"A" - Přípravná utkání
SK Sparta Kutná Hora
FC Slovan Havlíčkův Brod
0:4
(0:2)

Branky: 23. Šilhart, 45. Cakl, 63. Žila, 77. Henek. Žluté karty: 1:1. Červené karty: bez karet. Rozhodčí: Pudil – Herda, Mucha. Diváci: 80.

Sestava SK Sparta Kutná Hora: Malý – Marek, Bílek, Franc, Pleva – Nekvinda – Šindelář, Piskač, Hradílek (65. Kolůvek) – Jak. Kulhánek (46. Vlášek) – Lib. Křelina (46. CImr)

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Soukal (46. Kubát) – Malimánek, Turek, Dočkal, Cakl – Henek (55. Karlík T.), Pobousek (55. Dejl, 65. Henek J.) – Bajer, Časta (35. Žila), Fikar (80. Pabousek) – Šilhart (55. Peca)

Komentář

Na krásném pažitu v Lorci nastoupili hosté bez rekonvalescenta Kučery, absentujícího Štědrého a začali dobře. Převyšovali domácí pohybem, ke kterém přidali mnoho povedených kombinačních akcí. První branka padla po pěkném úniku Malimánka po pravé straně a naservírovaným míčem už neměl Šilhart problém, 0:1. Druhá branka padla naopak z druhé strany. Pabouskovu přihrávku převzal do pohybu Cakl a už ho nikdo nechytil, 0:2. Druhou půli začali brodští vlažněji a domácí chtěli aktivitou zápas otočit. Veškerou snahu jim utnul technickým obloučkem nad vyběhnuvším brankářem domácích skórující Jan Žila, 0:3. Po několika dalších rušných momentech před oběma brankami přidal čtvrtou trefu Jakub Henek, 0:4. Pak ještě z dálky trefili domácí břevno a Žila dobře netrefil rychlejší gólovou přihrávku Cakla.

Ohlasy k utkání

Trenér Radek Kulhánek (Kutná Hora):
Soupeř byl lepší, na druhou stranu hosté hrají mistrovské utkání už za čtrnáct dní a jsou v jiné fázi přípravy. My jsme kromě středy a dneška na hřišti ještě nebyli, bylo to znát,“ zdůraznil a pokračoval: „V určitých fázích náš dnešní výkon úplně špatný nebyl, ve hře máme ale stále nedostatky. Také jsme měli dvě, tři šance, které jsme nedotáhli. Na tom musíme zapracovat. Proti minulým letům začínáme o čtrnáct dní později, proto jsme se rozhodli dva týdny obětovat hrubé přípravě. Nyní už přejdeme ke klasické přípravě. Až se trénink vstřebá, musí se projevit. Když někdo chce hrát podobně, jako Havlíčkův Brod, musí na to mít fyzičku.

Trenér Josef Soural (Havl. Brod):
S hrou jsem velice spokojený, byla dynamická a rychlá, domácí jsme přehráli. Hlavně v pohybu a kombinaci. Jsem rád, že jsme dali čtyři branky, další jsme mohli přidat. Pro nás je toto utkání, stejně jako zápas v Čáslavi velké povzbuzení.