0. kolo | 18. 7. 2020 |
"A" - Přípravná utkání
FK Čáslav
FC Slovan Havlíčkův Brod
1:2
(1:1)

Branky: Hannich - Fikar, Žila. Žluté karty: bez karet. Červené karty: bez karet. Rozhodčí: . Diváci: 50.

Sestava FK Čáslav: Barták – Kurka (46. M. Svoboda), Richard, Mráz (65. Kurka), Hannich – Mlynka (46. Čuchal), Vančura, Petrů (46. Klepal), Král (65. Petrů) – Ronovský, Váňa (65. Mlynka)

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Soukal - Štědrý (46. Malimánek), Turek, Dočkal, Peca (46. Synecký) - Kučera, J. Henek (46. Pabousek) - Bajer (70. Žila), Fikar, Cakl - Žila (55. Šilhart)

Komentář

Další přípravné utkání začali brodští trochu s respektem. Nedávné společné střetnutí skončilo pro Slovan neslavně. Postupně se však dostávali do hry. Domácí zahrozili samostatným nájezdem svého útočníka, ale Patrik Soukal bravurně zneškodnil. Pak čáslavští udeřili z rohového kopu. Nedůslednost v bezprostřední blízkosti branky potrestal dorážkou domácí hráč. Hosté se oklepali za nedlouho. Fikar posunul míč na Bajera a ten mu po úniku vrátil do šestnáctky a Dan Fikar srovnal. Domácí byli v první půli důraznější a nebezpečnější. Hosté hrozili spíše střelami ze střední vzdálenosti. Do druhé půle oba týmy vystřídali. Hra se trochu rozbila, ale jeden gól ještě padl. Soukal vystoupil na dlouhý pas domácích, posunul na Malimánka, ten vysunul pasem Kučeru a jeho finální přihrávku přetavil ve vítěznou branku Honza Žila. Pak bylo ještě rušno na obou stranách, ale skóre se již neměnilo.

Ohlasy k utkání

Trenér Jakub Svoboda (Čáslav):
V prvních deseti minutách jsme měli dvě velké šance. Nicméně Váňa ani Ronovský neuspěli. Prosadili jsme se až po rohovém kopu, kdy si nejdůrazněji počínal Hannich. Vedení jsme ale nedrželi dlouho. O pět minut později ztratil míč Mlynka, soupeř podnikl rychlý protiútok a střelou na přední tyč srovnal. To byla laciná branka. Nám v prvním poločase moc nefungovala souhra dvojic, trojic hráčů, kteří se často nestíhali vhodně doplňovat,“ mrzelo trenéra Čáslavi. „Ve druhém poločase jsme měli opět dvě velké šance. Sám na bránu šel Ronovský i Mlynka. Jednou jsme netrefili bránu, podruhé podržel hosty dobře chytající brankář. Branku jsme opět inkasovali po naší šílené hrubce, kdy jsme z našeho útoku v přečíslení chybnou nahrávkou založili rychlý protiútok hostí, kteří snad na tři dotyky uklízeli míč do naší prázdné brány,“ kroutil Svoboda hlavou. „Druhý poločas z naší strany za moc nestál. Nebyli jsme aktivní, neměli jsme míč v takovém držení, v jakém bych si to představoval. Jsme ve fázi kondičního bloku přípravy, tak z výsledku a výkonu nakonec moc velké závěry nedělám.

Trenér Josef Soural (Havl. Brod):
Výsledek je povzbudivý, stejně jako předvedený výkon. Byla to další, asi nejtěžší, prověrka naší výkonnosti a nastolené cesty a nedopadla tak špatně. Zápas byl vyrovnaný, i proto jsem rád, že jsme měli vůli a sílu ho výsledkově překlopit na svoji stranu. Na druhou stranu nám ukázal nedostatky na kterých musíme makat v dalším tréninku.