Po bojovném utkání si vezou mladíci všechny tři body z Košetic
4. kolo | 22. 8. 2021 | Košetice
Juniorka 1.A
Sokol Košetice
FC Slovan Havlíčkův Brod
1:3

Branky: 7'Adam - 44'Cakl, 56'Časta, 78'Pavlík
Rozhodčí: Kůrka - Tomšů, Masopust
ŽK: 2:3
ČK: 0:0

Sestava Sokol Košetice: Jíša - Vejsada, Zajíček, Kadlec, L. Hanousek, Kubů (81.Kott), J. Hanousek, Bartoška, Větrovský (46.Bumbálek), Adam (67.Sovka), Štyx

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Mazánek - Cakl, Pabousek, Janovský, Peca (73.Valíček) - Synecký (84.Blažej), Časta, Pavlík, Šilhart (54.Kubát) - Karlík, Bouma (73.Chalupa)

Komentář

Na horkou půdu do Košetic odjeli brodští mladíci s odhodláním napravit výbuch z minulého kola v Rozsochatci.

Nečekalo je podle předpokladu nic lehkého. Domácí hráli pozorně a důrazně. Jakoukoliv možnost na brejk využili a hosté měli starosti.

Po jednom takovém protiútoku se ujali domácí vedení. Znervóznění mladíci Slovanu museli přidat. Postupně hru ovládali, ale skóre se dlouho neměnilo. Nakonec si hosté pomohli rohovým kopem. Hlavou srovnal obránce Cakl.

Do druhé půle vstoupili brodští odhodlaně a s klidnou hlavou. Obrat se začal rýsovat po povedeném přímém kopu Časty, když nachytal domácího brankáře na první tyči. Domácím postupně docházely síly a hosté po zvýšení Pavlíkem na rozdíl dvou branek dovedli zápas k vítěznému konci.


Ohlasy k utkání

Trenér Pavel Mazanek (FCS):

"Hráli jsme těžké utkání, pro mlaé hráče to byla opět velká škola dospělého fotbalu. Chtěl bych, aby se hráči rychleji adaptovali a vnutili soupeřům svůj způsob hry. Chceme po nich větší dominanci na míči a v pohybu. Komplikujeme si často naši situaci prvním inkasovaným gólem. Kluky jsme i přesto za utkání pochválil, nakonec jej zvládli slušně."