Po sérii neúspěšných utkání fotbalisté Slovanu zabrali naplno. Velkým překvapením bylo, že zrovna s dosud neporaženým týmem Zbrojovky B.
13. kolo | 24. 10. 2021 | Brno
Moravskoslezská divize
FC Zbrojovka Brno B
FC Slovan Havlíčkův Brod
0:1
(0:1)

Branky: 36´Coufal
Rozhodčí: Brázdil - Řezníček, Hovorka (ing Zahradníček)
Diváci 110
ŽK: 2:5
ČK: 0

Sestava FC Zbrojovka Brno B: Formánek - Rogožan (88. Banda), Konečný (31. Němec), Sedlák, Lacík (78. Kokorský), Purrini (78. Kohoutek), Gerneš, Bílý (46. Vyletel), Peška, Kamenský, Matula

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Konrád - Novák, Dejl, Turek, Cakl - Trinh (65. Hloušek), Kučera - Bajer, Fikar (88. Peca), Coufal (88. Karlík) - Bouma (65.Žila, 90. Šilhart)

Komentář

Slovan zajížděl do Brna s touhou přerušit neúspěšnou sérii posledních týdnů. Samozřejmě s vědomím, že proti sobě bude mít soupeře z nejtěžších. Zvolila však taktiku se kterou mají konstruktivní týmy většinou problém. Zahuštěnou obranou a rychlými brejky chtěl dělat favoritovi starosti. Když se po půl hodině hry jeden z brejku podařilo zužitkovat ve vedoucí gól získali velkou výhodu a naději. Po ose Novák, Fikar a nahrávající Trinh skóroval Coufal, 0:1.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako první. Slovan pozorně bránil a domácí se snažili připravovat si příležitosti ke srovnání skóre. Obraz utkání dostával stále jasnější scénář. Tlak rostl, ale domácí byli v koncovce nepřesní. Příležitosti si připravili, ale branku při pokusech netrefovali. V závěru utkání domácí hru zjednodušili, ale "dostat" se do obrany hostí se jim nepodařilo. Zrodilo se tak překvapivé, vydřené vítězství Slovanu v poměru 0:1.

Ohlasy k utkání

Trenér Martin Maša (FCZB):

"Zápas nám nesedl. Soupeř hrál organizovaně a spíše bořil než tvořil. Udělali jsme nějaké chyby a soupeř je využil. Nesedlo nám to v koncovce, když jsme zahodili minimálně čtyři tutovky."


Trenér Josef Soural (FCS):

"Viděl jsem soupeře týden před utkáním a zvolili jsme taktiku, která by na něj mohla platit. Hráli jsme v bloku a každou možnost jsme se snažili využít k brejku. Pak jsme dali branku, ale do konce ještě zbývalo mnoho času. Postupem času bylo těžší a těžší čelit hře domácích. Nakonec jsme měli i štěstí, ale jsem rád, že jsme po zlé sérii našli morální síly a zápas kluci odjezdili po zadku."