Velice matný, hlavně v první půli, výkon předvedli brodští fotbalisté v Tasovicích nedaleko Znojma. Odvážejí si tak místo tří bodů tři inkasované góly a spoustu podnětů k zamyšlení.
11. kolo | 10. 10. 2021 | Tasovice
Moravskoslezská divize
TJ Sokol Tasovice
3:1
(2:1)

Branky: 34' Garčic, 39' Lapeš, 70' Pazdera - 7' Kučera (PK)
Rozhodčí: Muller - Rygl, Svoboda
Diváci 210
ŽK: 1:4
ČK: 0

Sestava TJ Sokol Tasovice: <p>J. Koukal - P. Lapeš (93. J. Jeřábek) , R. Švarc, M. Blahoudek, L. Hrazdílek (60. M. Jeřábek) , P. Pacula, J. Vašina, D. Odehnal, M. Garčic, P. Horáček (69. T. Cihlář), J. Pazdera</p>

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: <p>J. Mazánek - J. Coufal, R. Turek, A. Dejl (61. J. Pavlík) , M. Cakl - M. Šilhart (46. D. Trinh) , D. Fikar (71. J. Synecký) , J. Kučera, J. Bajer, V. Hloušek (46. J. Peca) - J. Žíla</p>

Úvod na horké půdě v Tasovicích vyšel lépe pro hosty z Vysočiny. V 6. minutě se "obětoval" Žila a i když věděl, že "to bude bolet" stejně do souboje šel. Vybojoval pro svůj tým penaltu, s kterou si Jindřich Kučera poradil, 0:1.

Domácí neznervózněli, přidali v osobních soubojích a brodští postupně ztráceli půdu pod nohama. Z jednoduchou, ale účelnou hrou si nedokázali poradit, a tak po půlhodině přišly tresty. Nejprve s trochou štěstí poslal nepovedený centry k zadní tyči Garčic, 1:1. A o chvíli později po slibném útoku Slovanu skóroval kanonýr Lapeš, 2:1. Po ztrátě hostí dostal dlouhý pas a z velkého úhlu prostřelil na první tyči Mazánka.

Domácí dominovali v osobních soubojích. Slovanisté se málo nabízeli, neudrželi míč, byli nekvalitní.

Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivně s vidinou obratu skóre. Přidali na pohybu, ale naráželi do domácího valu. Největší šanci utkání viděli diváci zhruba po hodině hry. Po rychlé spolupráci Žily s Kučerou dostal míč do běhu Coufal, který předložil na malé vápno Bajerovi. Ten si s domácím Koukalem neporadil.

Trest přišel za deset minut. Po standardce za Caklův faul skóroval hlavou Pazdera, 3:1. A hostům zbývalo málo času. Domácí s veškerým úsilím a zkušeností si výsledek pohlídali a tři body si vzít nenechali.

Trenér Václav Dvořák (Tasovice):

"Na začátku jsme soupeři nechali hodně místa a ten toho využil. Pak se to zlomilo, začali jsme více nakopávat, šli více do těla a získali na hřišti více místa. Fyzicky i psychicky to bylo hrozně těžké utkání."

Trenér Josef Soural (FCS):

"Věděli jsme co můžeme od soupeře čekat. Bohužel nám po naší krátké pasáži z úvodu zápasu vnutil svůj způsob hry a my jsme postupně vyklidili pole. Hráči se báli hrát, i osobních soubojů. Naše pseudo nasazení vůbec nemělo šanci na úspěch. Po bouřce v poločase se sice trochu zlepšil pohyb, ale to je na divizní úroveň málo. Takhle to dál určitě probíhat nemůže. Čeká nás Humpolec, který je na tom z posledních 4 kol stejně a uděláme všechno proto, aby to na hřišti vypadalo jinak než doposud."