Po divokém průběhu, kdy Slovan prohrával s favoritem už 0:3 se Na Losích nakonec odehrálo velké divizní drama. Přítomní diváci museli být s fotbalovým představením, i přes porážku domácích, spokojeni.
9. kolo | 25. 9. 2021 | Havlíčkův Brod
Moravskoslezská divize
FK Hodonín
2:3
(0:1)

Branky: Bajer, Fikar - Holek, Dressler, Švantner
Rozhodčí: Zavřel - Julínek, Mach (Briksa)
Diváci: 200
ŽK: 2-3
ČK: 0

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: <p>Mazánek - Cakl, Turek, Dejl, Peca (46. Coufal) - Hloušek, Trinh - Bajer, Kučera, Fikar (84. Novák) - Žila (80. Bouma)</p>

Sestava FK Hodonín: <p>Petráš - Helísek, Dressler, Kyselka, Sukup, Michna (73. Ubančok), Švantner, Holek, Bohun, Dunda, Galuška (84. Pospíšil)</p>

Utkání s postupovými ambicemi laděným Hodonínem začal pěknou střelou ve 2. minutě Cakl. Aktivní domácí měli za tři minuty další, ještě vyloženější šanci. Žila svým typickým způsobem obral o míč hostujícího stopera a unikal sám na gólmana Petráše , zvolil střelu na volnější vzdálenější tyč, branku však o kousek minul. Z první příležitosti však hosté dokázali hned udeřit. Dlouhý nákop prodloužil Holek na zcela volného levého halva a ten mu vrátil do šestnáctky hodoníský kanonýr si věděl rady, 0:1. To běžela 16. minuta. Následovala pasáž hry mezi šestnáctkami. Tu narišila další vyložená šance domácího Žily, kterou Petráš skvěle zlikvidoval. Následovaly nebezpečné situace před brankou domácích.

Druhý poločas začali lépe hosté. V rozmezí od 51. do 54. minuty dvakrát skórovali. Nejprve se po faulu Bajera trefil s penalty přesně Dressler a o tři minuty později hlavou po rohu Švantner. S domácími to vypadalo v tu chvíli velmi špatně. K překvapení všech však byla jejich reakce ještě rychlejší. V 55. minutě po pěkné kombinaci a centru Cakla prostřelil Petráše Bajer, 1:3. A za další dvě minuty se radoval Fikar. Hloušek vybojoval na půlce míč v hlavičkovém souboji posul jej Žilovi, který poslal lob na nabíhajícího Fikara, který byl i pod tlakem úspěšný, 2:3. Od té doby se hrálo nové utkání. Slovan byl nabuzený a toužil po vyrovnání. Největší šanci měl hlavičkující Kučera, ale hostující brankář byl na místě. Utkání mělo do konce náboj a musel se divákům líbit. Bohužel pro domácí již žádná branka nepadla. Proto se po dobrém týmovém výkonu museli smířit s porážkou.

Trenér Josef Soural (FCS):

"S výsledkem samozřejmě spokojen nejsem. Ale musím kluky pochválit za přístup k utkání a hlavně za rychlou korekci po dvou rychle inkasovaných brankách ve druhém poločase. Věděli jsme, že nás čeká velice kvalitní a ambiciózní celek a chtěli jsme mu situaci co nejvíce znepříjemnit. V první půli jsme měli za stavu 0:0 jasnou gólovku a také na srovnání na 1:1. přežili jsme však spoustu ošemetných situací. I proto jsme mohli pořád myslet na bodový zisk. Na chvíli jsme o tyto myšlenky přišli za stavu 0:3, ale mužstvo se vzchopilo a opět se vrátilo do zápasu. Od té doby to bylo velice vyrovnané utkání. A až do konce jsme hráli o body. Z tohoto pohledu jsme spokojeni."