Rozhodčí: Fabeš - Krondráf, Havlín (Sedláček)
ČK 0

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Mazánek - Cakl, Dejl, Turek (55. Dočkal), Peca - Trinh, Kučera - Bajer, Fikar (66. Pavlík), Novák (89. Hloušek) - Žila

Sestava SK Bystřice nad Pernštejnem: Veselý - Kuldán (24. Jiránek), Svoboda, Vraspír, Vařejka - Prášil, Adamec, Sklenář (89. Rejzek), Malý, Zbytovský, Buršík

Vyrovnaný souboj mezi šestnáctkami rozhodla standardní situace.

Zápas začal opatrně, narazili na sebe týmy, které se poměrně dobře znají. Bystřičtí začali dobrým pohybem, presingem a domácí se snažili kombinační hrou jejich tlak otupit a hledali cestu jak proniknout k bráně hostí. Šance se nerodili snadno.

První poločas byl v šestnáctkách nezáživný, byť domácí měli několik rohových kopů.

Druhou půli začali domácí aktivněji, ale kromě několika závarových situací se toho před brankou Veselého dělo málo. Hosté přijeli s touhou neinkasovat a to se jim úspěšně dařilo plnit. Domácí se marně a neúspěšně snažili vytvořit si vyloženou šanci.

Utkání rozhodla 73. minuta, hosté zahrávali standardní situaci z prostoru rohového praporku, míč mna první tyči prodloužili před brankový prostor a tam po několika nedůrazných a hlavně neúspěšných obraných zákrocích míč nakonec doputoval za brankovou čáru. Patrně jen těsně, ale branka nakonec platila, 0:1.

Domácí byli opaření a na další zteč hledali těžko síly. Hostům gól vlil do zbytku utkání nové síly do žil. Přes veškerou snahu domácích se jim nakonec místo kýženého bodu podařilo získat tři.

Ohlasy k utkání

Trenér Josef Soural (FCS):

" Odehráli jsme nepovedené utkání a k tomu ještě s kvalitním soupeřem. Bystřice se dobře pohybuje a je kvalitní na míči. Nám naopak chyběla jiskra, agresivita. A hlavně šancí jsme měli málo. I s kvalitou jsme měli velké problémy. Před Hodonínem máme co zlepšovat."