Dlouho očekávanou konfrontaci Slovanu s Tatranem zvládli brodští na výbornou. Odváží si všechny tři body.
5. kolo | 29. 8. 2021 | Ždírec nad Doubravou

Rozhodčí: Rygl -Nápravník, Čampišová (Hulcký)
ŽK: 3-5
ČK: 1-0 (Málek)

Sestava Tatran Ždírec nad Doubravou: Javorski - Pelikán, Bureš (30. Klimeš), Šrámek, Fikar, Novotný J., Najman, Pátek (46. Balog), Vopršal, Málek, Novotný P.

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Soukal - Novák, Dejl, Turek, Cakl - Bajer (77. Pabousek), Hloušek (60. Coufal), Trinh, Fikar - Žila (89´. Bouma), Kučera

Okresní derby odvěkých rivalů začalo nervózně. Soupeři se oťukávali a fotbal spíše boj než hra. Domácí, kteří zatím nezískali ani bod pozorně bránili a každou možnost k rychlému brejku využívali. Hosté se snažili domácí presovat, ale ti se tomu poměrně zdatně bránili. Po deseti minutách hry dostal dobrý míč do lajny Kučera, připravil si ho pro dobrou přihrávku a tu servíroval Bajerovi. Pro toho to už nebyl takový problém si s nabídnutou šancí poradit, 0:1.

Hosté se zklidnili a domácí začali více vystrkovat růžky. Bohužel pro ně si s dobrou gólovou šancí neporadil Vopršal a demonstroval tím proč jsou domácí tam kde jsou. Blížící se konec první půle přinesl dva zajímavé momenty. Nejprve se o vzruch postaral hlavní arbitr Rýgl. Po jedné z akcí hostí ukázal domácímu Málkovi červenou kartu. A začalo pátrání za co vlastně byla. Akci totiž hosté normálně dokončili, ale na jejím počátku byl neúspěšný pokus o "zastavení" brodského Cakla skluzem zezadu. Naštěstí pro hostujícího obránce nebyl ten domácí úspěšný. A právě tuto záměrnou snahu o "přerušení" akce posoudil rozhodčí, k údivu asi všech, jako nesportovní. Druhý mement následoval o minutku později a byl ryze fotbalový. To když odražený míč na velké vápno uklidil hostující David Trinh nekompromisně do sítě branky Ždírce, 0:2.

Karty do druhého poločasu byly rozdány jasně. Domácí v deseti neměli co ztratit a hosté si hlídali svůj náskok. Přesně podle těchto not se odvíjel celý druhý poločas. Skóre se už neměnilo, a proto si brodský Slovan veze po mnoha letech ze Ždírce všechny tři body.

Trenér Josef Soural (FCS):

"Samozřejmě jsme velice spokojeni s bodovým ziskem. V derby utkání nám hra trochu vázla, ale v koncovce jsme byli úspěšnější a to rozhodlo. Dobrý výkon podala stopérská dvojice a gólman Soukal."