Moravskoslezská divize
MSK Břeclav
3:1
(1:0)

Branky: 41´ Žila, 58´ Fikar, 78´ Kučera (PK) - 76´ Kristoň (PK) Rozhodčí: Ehrenberger - Hovorka, Svoboda (Peřinka) ŽK: 2:1 ČK: 0:1 (Hloch) Diváci: 180

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: <p>Soukal - Novák, Turek, Dočkal, Dejl - Fikar (84´ Šilhart), Trinh (89´ Pabousek), Hloušek (76´Pavlík), Bajer (84´ Cakl) - Kučera, Žila (89´ Karlík)</p><p><br></p>

Sestava MSK Břeclav: <p>Fibinger - Herman (84´ Souchop), Pluháček, Hloch, Opina (84´ Malúšek), Mikáč (37´ Trčka), Kristoň, Konečný (64´ Hynek), Fojtík, Fiala, Petrásek (64´ Skočovský)</p>

Druhé utkání Slovanistů na domácí půdě v řadě začali velmi aktivně hosté. Hned od začátku ukázali všem na stadióně, že nepřijeli dát svoji kůži lacino.

Diváci viděli taktickou bitvu, převážně mezi šestnáctkami, a poprvé se mohli radovat těsně před poločasovou přestávkou. Nejprve krásnou střelou protáhl hostujícího brankáře Novák a z následného rohu Bajera vracel ze zadní tyče Turek na první tyč Žilovi, 1:0.

Důležitý moment pro další vývoj utkání. Hosté po přestávce museli více otevřít hru. V době rostoucího tlaku rozehrál dlouhý míč kapitán Turek na Fikar. Ten míč posunul na nabíhajícího Žilu. Domácí kanonýr se snažil uvolnit v malém vápně a trochu kostrbatě nakonec předložil šanci zpět Fikarovi. Levý křídelník si s nabídkou poradil dobře a poslal svůj tým do vedení 2:0.

Hosty to na chvilku zmrazilo, ale zareagovali posílením ofenzívy. Komplikace pro domácí přišla čtvrthodinku před koncem. Po přísné penaltě za ruku Dejla snížil Kristoň, 2:1.

Naštěstí pro domácí se za dvě minuty kopala přísná penalta i na druhé straně za faul na Žilu. Domácí exekutor Kučera se rovněž nemýlil a uklidnil svůj tým, 3:1.

Tímto výsledkem také zápas skončil.

Trenér Josef Soural (FCS):

"Jsme spokojení s výsledkem i odmakaným výkonem. Soupeř z Břeclavi se prezentoval velmi dobrou kombinační hrou v pohybu a tím nám občas dělal starosti. Proto mě velmi těší, že jsme vítězství nad Lanžhotem potvrdili, protože to opět byl velice silný soupeř, který se určitě bude pohybovat v horní polovině tabulky. Týmový výkon opět podtrhli svojí efektivitou hráči "nahoře". A dnes bych chtěl pochválit Honzu Žilu konkrétně. "