Moravskoslezská divize
TJ Sokol Lanžhot
2:1
(2:1)

Branky: 35' Kučera, 41' Žila - 22' Sabler Rozhodčí: Jahoda- Machorek, Šustr (Rabušic) ŽK: 2:2 ČK: 0:0 Diváci: 150

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: <p>Soukal - Novák, Turek, Dočkal (75&apos; Pabousek), Dejl - Fikar (89&apos; Karlík), Trinh, Hloušek (89&apos; Časta ), Šilhart (65&apos; Kubát) - Kučera, Žila </p>

Sestava TJ Sokol Lanžhot: <p>Klimeš - Milota, Lenhart (83&apos; Kondrlík), Mihál, Hromek, Sabler, Pidruchnyj (62&apos; Polách), Včelka, Totka, Královič, Balážik </p>

Reparát za Žďár se domácím Slovanistům podařilo složit na výbornou. V utkání s favoritem soutěže podali taktický a obětavý výkon. Domácí byli na hosty z jihu Moravy dobře nachystaní a od začátku utkání se hrála taktická bitva. Čekání na větší chybu bylo hlavní téma úvodní dvacetiminutovky. Hosté kombinovali a domácí čekali na sebemenší příležitost ke kontru. Ve 22. minutě přišel centr za obranu na který vyrazil golman domácích s úmyslem odehrát míč hlavou. Důrazný hraniční souboj s hostujícím útočníkem prohrál a pro Sablera už nebyl problém poslat hosty do vedení, 0:1.

Domácí zbraně nesložili. Důsledně dodržovali stanovenou taktiku a snažili se zlobit na hrotu útoku. Tam se v 35. minutě zrodila akce, kterou dohrál důsledný Žila a pro Kučeru už nebyl problém srovnat skóre, 1:1. Domácí udeřili ještě jednou, když agilní duo Kučera, Žila zaúřadovalo ještě pět minut před pauzou a domácí kanonýr Žilka poslal spoluhráče do vedení, 2:1.

Scénář 2. dějství byl dán. Domácí nechtěli inkasovat a hosté se samozřejmě snažili skóre změnit ve svůj prospěch. Úspěšnější byli ve své činnosti domácí, protože další branka již nepadla. I proto si domácí připsali velice cenné vítězství.

Trenér Josef Soural (FCS):

"Špatný start jsme chtěli odčinit dobrým a koncentrovaným výkonem. Tose podařilo na jedničku. Hráči splnili naše pokyny a poctivou hrou napravili výsledek z úvodního kola. Výhra je o to cennější, že jsme porazili velice silného soupeře a ještě dokázali nahradit absentujícího Bajera s Caklem. Psychologicky velice cenná výhra. Chtěl bych pochválit celý tým za poctivé splnění zvolené taktiky a za efektivitu v koncovce. Lanžhot se neporáží každý den. "