Moravskoslezská divize
FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
5:2
(2:0)

Branky: 81´,87´L. Trojánek, 14´ Vitásek, 45´ Severa, 90´ Henzl - 77´, 80´(PK) Kučera
Rozhodčí: Julínek
ŽK: 2:3
ČK: 0:0
Diváci: 180

Sestava FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou: Hajný - Zažímal, T. Peňáz, Fiala, Šindelka - Vitásek, Švoma (73´Kunstmüller) ,Šerý, Sodomka (80´ Henzl) - Severa (51´ L. Trojánek), D. Požár

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Soukal - Cakl, Dočkal (46´ Pabousek), Turek, Dejl (74´ Hloušek) - Kučera, Trinh (87´ Karlík) - Bajer, Fikar, Šilhart (71´ Šilhart) - Žila

Vstup do nové sezóny se hráčům Slovanu vůbec nepovedl. Kombinace vázla, byla pomalá a důrazní hráči soupeře Slovanistům moc nedovolovali. Domácí šli do vedení po čtvrthodince hry. Po ztrátě ve středu hřiště šli do rychlého protiútoku a také jej úspěšně zakončili. Poté se hra odehrávala vesměs mezi vápny, za mírné převahy domácích a bez větších brankových příležitostí. O poločasovém výsledku rozhodla chyba brankáře v poslední minutě po rohovém kopu domácích. Pro dorážejícího Severu nebyl pak problém zvýšit na 2:0.

Po domluvě v kabině se hra hostů postupně zlepšovala a hlavně zjednodušovala. Kučera se vysunul v sestavě výš a mezi 70. a 80. minutou zařídil vyrovnání. Z toho se však hosté radovali krátce. Domácí hráči za minutu odpověděli akcí po levé straně a trestali. Hektický závěr přinesl ještě dvě branky, obě do sítě hostujícího brankáře Soukala.

Trenér Josef Soural (FCS):

"Jsme zklamaní z výsledku a hlavně z předvedeného výkonu a hry. Žďár se na nás dobře připravil a my jsme jim i svými chybami a špatným nasazením úlohu zjednodušili. Zhruba od šedesáté minuty do osmdesáté jsme jsme soupeře zmáčkli, ale po dotažení výsledku jsme následně propadli v defenzivě a je z toho výprask. Musíme zlepšit prakticky všechno a na příští těžké utkání z Lanžhotem se mnohem lépe připravit.