Moravskoslezská divize
FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
1:2
(0:1)

Branky: 54. Henzl - 41. Dejl, ??. Šilhart. Žluté karty: Fiala, Vitásek, Trojánek – Kučera, Dejl, Fikar, Žila. Červené karty: Dočkal. Rozhodčí: Liška – Svoboda, Pospíšil (Dofek). Diváci: 180.

Sestava FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou: Hajný – Fiala, Šindelka, Peňáz (56. Vokoun),Henzl (56. Zažímal) – Vitásek, T. Trojánek (56. Kovář), L. Trojánek – Švoma, Sodomka (59. Kunstmuller) – Severa

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Soukal – Štědrý, Dočkal, Turek, Malimánek – Kučera, Dejl – Fikar (81. Žila), Henek (89. T. Karlík), Bajer (90. P. Karlík) – Šilhart (59. Novák)

Slovanisté nastoupili do krajského derby v mírné obměněné sestavě, ze zdravotních důvodů se v sestavě neobjevil Pabousek a pouze na lavičce náhradníku zahájil utkání po nemoci ne ještě zcela uzdravený kanonýr Žila.

Po poměrně vyrovnaném začátku utkání, kdy hosté byli silnější v kombinaci a domácí nebezpeční z rychlých kontrů při kterých broďáky podržel velmi jistý Soukal přišel důležitý moment ve 34. minutě, kdy po akci z pravé strany a následné kolmici mezi stopery Slovanu zatáhl za záchranou brzdu Dočkal a domácí celek čekala hodinová přesilovka. Nutno podotknout, že tato situace s brodskými fotbalisty neotřásla a i nadále se prezentovali kombinačním, aktivním a zodpovědným výkonem. Ve 41. minutě se po rohovém kopu a následné tlačenici nejlépe ve vápně orientoval Dejl a s trochou štěstí poslal hosty do vedení, které vydrželo do poločasové přestávky.

Tak jak první poločas skončil, tak druhý začal. Po faulu na útočné polovině s rozehrávkou neotálel Kučera na levé straně našel aktivního Bajera který se zbavil svého strážce a nacentroval míč před bránu na neobsazeného Šilharta, který nadvakrát překonal domácího brankáře 0:2.Dvoubrankové vedení bohužel hostům vydrželo pouhé 3. minuty. V 54. minutě se mezi brodskými zadáky nejlépe orientoval Henzl a z bezprostřední blízkosti sklepl střílený centr z levé strany za Soukalova záda Henzl 1:2. Zbytek utkání se díky týmovému výkonu slovanistů odehrával převážně mezi šestnáctkami a až na jednu výjimku, kdy po rohovém kopu domácích, fantastickým zákrokem na brankové čáře podržel svůj tým opět Soukal dovedli hosté utkání do vítězného konce.