Moravskoslezská divize
TJ Start Brno
3:0
(2:0)

Branky: 9. Fikar, 18. Žila, 66. Kučera (pen.). Žluté karty: Avdič, Matyska, Kolařík. Červené karty: bez karet. Rozhodčí: Nápravník - Jahoda, Petrlík (Boček). Diváci: 300.

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Soukal – Štědrý, Dočkal, Turek, Malimánek – J. Henek (64. Pabousek), Kučera, Bajer (88. O. Časta), Šilhart (66. Peca) - Fikar (88. Synecký), Žila (85. T. Karlík).

Sestava TJ Start Brno: Šurkala - Gruber, Kříž, Avdič, Matyska - Ryšavý (72. Kaláb), Svoboda, Kolařík (78. Mikeš), Doubravský (84. Pešta) - Dovhanyuk, Musil

Domácí šli brzy do vedení. V 9. minutě získali domácí míč na polovině hřiště, ten uzmul Bajer a pelášil s ním směrem k bráně hostujícího celku, před níž našel Fikara a ten se z malého vápna nemýlil - 1:0. Chvíli na to mohli domácí své vedení zvýšit, ale Kučera neproměnil pokutový kop. V 18. minutě už se domácí mohli radovat. Centr na zadní tyč našel Žilu, kterého napoprvé vychytal Šurkala, ale důrazný domácí útočník nic nevzdal a nakonec míč propasíroval do sítě hostů - 2:0.

Po přestávce hosté kousali, ale snížit se jim nepodařilo. Největší tutovku zahodili hned ve 47. minutě. Domácí uklidnila až třetí branka, která padla v 66. minutě. Domácí dostali možnost zahrávat druhý pokutový kop a k němu se postavil znovu Kučera. Ten si tentokrát počínal lépe a prudkou střelou k tyči zvýšil na rozdíl třech branek - 3:0.

Trenér Josef Soural (Havl. Brod):
Výsledek je asi lepší než předvedená hra. První poločas na začátku a v závěru olemovala naše nepřesná a nesourodá hra. Do dvou vstřelených brankách jsme se trochu zlepšili, ani neproměněná penalta nás nerozhodila. Druhý poločas byl spíše odpracovaný, ale to byl samozřejmě záměr, dovést utkání do vítězného konce. Přidali jsme třetí gól a myslím, že byl klid.

Trenér Libor Danihelka (Start Brno):
Zápas rozhodl první poločas. Soupeři jsme se nevyrovnali v nasazení a agresivitě v osobních soubojích. Nechytili jsme začátek a v 18. min. prohrávali 2:0. První poločas jsme si nic nevytvořili. Pomalý a komplikovaný přechod do útoku, málo pohybu, žádné míče do prostoru za obranu domácích. To byly důvody hlavní důvody špatného prvního poločasu. V 47. min. jsme neproměnili vyloženou šanci což asi rozhodlo o výsledku zápasu. Když jsme potřetí inkasovali z penalty, bylo o výsledku rozhodnuto.