4. kolo | 29. 8. 2020 |
Moravskoslezská divize
FC Slovan Havlíčkův Brod
MSK Břeclav
3:0
(2:0)

Branky: 33. Žila, 37. Kučera, 89. Žila. Žluté karty: 75. Henek, 79. Bajer, 84. Karlík T. - 36. Herman, 68. Bachdasaryan, 80. Mikáč, 87. Kriston. Červené karty: bez karet. Rozhodčí: Rygl - Svoboda, Terber (Černý). Diváci: 280.

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Kubát - Štědrý, Pabousek, Turek, Malimánek - Kučera, Henek J. (78. Karlík T.) - Bajer (89. Málek), Fikar (86. Dočkal), Šilhart (78. Peca)- Žila (89. Karlík P.)

Sestava MSK Břeclav: Krkošek- Herman, Pluháček, Hloch, Kapusta (60. Malůšek) -Táborský (89. Souchop), Kriston, Čadílek, Lukšija (72. Mikáč) - Fiala, Kaššai (46. Bachdasaryan)

Komentář

Čtvrté kolo přineslo již třetí domácí zápas a tentokrát Slovan přivítal ambiciózní tým z Břeclavi. A prognózy se naplnily. Hned od úvodního hvizdu byla hra vyrovnaná a hosté své ambice naplňovaly kombinačním fotbalem. Domácí, s několika změnami v sestavě, se dobrou dvacetiminutovku rozkoukávali. Do té doby si ani jeden tým výraznější brankovou příležitost nevypracoval. Po půlhodině utkání vypíchl ve středu hřiště míč hostujícímu hráči agilní Žila a po kombinaci s Bajerem byl na úspěšném konci celé akce opět kanonýr Žila, 1:0. Za čtyři minutky bylo Na Losích ještě veseleji, odvrácený míč břeclavských zadáků si přistrčil Kučera a při pokusu obejít dalšího protihráče byl těsně před pokutovým územím faulovaný. Následný přímý volný kop cizelérsky sám postižený proměnil a zvýšil náskok svého týmu na 2:0. Domácím narostla křídla a závěr poločasu zvládli bez větších problémů.

Druhé dějství začali hosté zvýšenou aktivitou, po vystřídání samozřejmě chtěli rychle výsledek korigovat, ale domácí vše ustáli bez pohromy a zápas vedli k úspěšnému konci. V jeho závěru ještě po tandemu Štědrý, Peca připravil střídající Peca přihrávku na stříbrném podnosu pro Žilu a ten nabídkou ke vstřelení další branky nepohrdl, 3:0 a konec utkání.

Ohlasy k utkání

Trenér Josef Soural (Havl. Brod):
Po jednozápasové pauze (odložené derby ve Ždírci) jsme narazili na tým, který se nově tvořil a tvoří od začátku roku a hrají za něj zajímaví hráči. Těžké utkání, které jsme skvěle zvládli v rámci efektivity. Břeclavští byli vyspělí na míči a v kombinaci, ale finální fáze se jim tolik nedařila. Dát v takovémto utkání tři branky je velice těžké a pro hosty asi i kruté. O to víc si tohoto vítězství všichni ceníme.