V pátém kole jsme na domácí půdě přivítali tým z Líšně. I přes vedoucí branku Soukupa, jsme bohužel na tři body nedosáhli. Po závěrečném hvizdu na tabuli skóre bohužel svítil konečný výsledek 2:5.
5. kolo | 1. 9. 2024 | Okrouhlice tráva
U19 sezóna 2024/2025
SK Líšeň
2:5
(1:1)

Branky: 15´ Soukup, 83´ Erdene - 62´ a 90´ Da Costa, 40´ Drábek, 51´ Haluza, 77´ Suchomel,
Rozhodčí: Švehla - Šíma, Bouda
Diváci: 70
ŽK: 1-4
ČK: 0-0

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Fišer - Vomela, Pospíšil, Erdene, Palát, Veselský, Šebesta (46´Běhounek), Fikejz (72´Vašák), Kubát, Soukup, Minařík T. (72. Šilhart)

Komentář trenéra FCS U19, Radka Háněla:

"Odehráli jsme třetí těžký zápas s kvalitním soupeřem v jednom týdnu. Do zápasu jsme vstoupili aktivně, dobře jsme presovali, nutili jsme soupeře k chybám z čehož jsme vstřelili i úvodní branku utkání. Pokračovali jsme v dobré nátlakové hře a soupeře jsme téměř celý poločas do žádné šance nepustili. Bohužel ve 40. minutě jsme nezachytli dlouhý nákop za obranu a přišlo vyrovnání. Od té doby jsme úplně vypadli z rytmu hry. V 50. minutě jsme opět propadli při standardní situaci a poté se nám už hra sesypala úplně. Bohužel nám nevyšlo ani střídání. Střídající hráči, kteří měli hru oživit, zápas nechytli a týmu ve zbytku utkání bohužel moc nepomohli. V utkání jsme udělali spoustu individuálních chyb, za což nás soupeř tvrdě trestal. Do toho všeho jsme ještě nedali penaltu. Výsledek pro nás vypadá krutě a myslím, že úplně neodpovídá průběhu zápasu, i když jsme ve druhé půlce tahali za kratší konec. Na hráčích bylo vidět, jak už tahají nohy po náročném týdnu, ve kterém jsme odehráli utkání se dvěma nejtěžšími soupeři soutěže. Nemůžeme, ale brečet a musíme dál tvrdě pracovat," vyhodnotil utkání i celý předešlý týden trenér Háněl.