Po třech zápasech bez bodu si připisujeme důležitou výhru nad těžkým soupeřem z Velkého Meziříčí.
5. kolo | 31. 8. 2024 | Havlíčkův Brod
A tým - sezóna 2024/2025
FC Velké Meziříčí
3:1
(0:0)

Branky: 59´a 64´Cakl, 76´Vopršal - 70´ Šuta (pk)
Rozhodčí: Fabeš - Rygl, Šíma
Diváci: 105
ŽK: 2-2
ČK: 0-0

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Mazánek - Dejl, Pavlík M., Hloušek, Peca, Cakl, Pavlík J. (67´Panský), Trinh, Matulka (87´Sikora), Válek (67´Novák), Vopršal (91´Pecen)

První poločas nám nic zásadního nepřinesl, šance sice měly obě strany, gól se ale nepodařilo dát ani jednomu z týmů.

Druhý poločas nastavil úplně odlišné tempo než první půle. V 59. minutě udeřil po krásné křídelní akci střelec Martin Cakl, útočník čekající v malém vápně doklepl míč do odkryté brány a dává gól na 1:0 pro Havlíčkův Brod. O 5 minut později po skoro totožné křídelní akci přihrává míč na hranici malého vápna Jakub Válek, který znovu nachází Martina Cakla. O dalších 5 minut později fauloval ve vápně domácí Dejl hráče Velkého Meziříčí K penaltě se postavil Radim Šuta, který se trefil do pravého spodního rohu, čímž snížil na 2:1. V 75. minutě se domácí dostali do rychlého protiútoku ze středu hřiště. Průnikovou přihrávku využil ve svůj prospěch útočník Matěj Vopršal a dává tak na konečných 3:1.

Trenér FCS, Martin Slavík: "Věděli jsme, že po třech nevydařených utkáních jsme museli sehrát utkání, které musíme výsledkově zvládnout. Tomu jsme se podřídili, i když se pořád potýkáme s nějakými personálními problémy, hlavně zdravotními. I když se nám už začínají vracet do zápasu, nasadili jsme i kluky, kteří ještě nejsou úplně fit. O poločase jsme provedli nějaké změny v rozestavení, hlavní slovo o poločase bylo trpělivost. To jsme splnili dvěma identickými akcemi, po kterých jsme dali dva góly. V tom okamžiku jsme mysleli, že to utkání zvládneme bez nějakých nervů, potom soupeř penaltou snížil. My jsme dokázali dát ještě branku po odraženém míči, čímž jsme utkání ukončili. Za zápas bych vyzdvihl střelce Martina Cakla a Jakuba Válka, který mu dal dvě gólové přihrávky," zhodnotil utkání trenér Slavík

Trenér FCVM, Martin Kasálek: "Radost z utkání nemám, minimálně na bod jsme to měli zvládnout. Udělali jsme chyby, po kterých jsme dostali tři zbytečné góly. K prohře vedla naše nekoncentrace, prohrané souboje a malá intenzita. Bylo vidět, že soupeř chtěl vyhrát víc. V minulém zápase bylo vidět, že jsme chtěli vyhrát, v posledních minutách to mi tam včera chybělo, proto jsme nemohli uspět. Za zápas bych jednotlivce nevyzdvihl, udělali jsme toho málo dopředu a ještě méně dozadu," řekl k utkání trenér Kasálek