Zejména neproměňování vyložených šancí nás v utkání se "Ždárem" stálo lepší výsledek. Velmi dobrý výkon v úvodu utkání našemu týmu vydržel pouze do 30. minuty a to bohužel na zisk bodů nestačí.
3. kolo | 17. 8. 2024 | Havlíčkův Brod
A tým - sezóna 2024/2025
FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
2:4
(1:2)

Branky: 45´+ 3´ Cakl, 88´ Novák - 31´ Fiala, 45´+ 1´ Švoma, 78´ Vitásek, 90´+ 4´ Nedvěd
Rozhodčí: Brázdil - Řezníček, Grečmal
Diváci: 150
ŽK: 6-3
ČK: 0

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: <p>Soukal - Pavlík M., Peca, Dejl (64´Trinh), Válek, Cakl, Udržal (76´Vopršal), Coufal, Matulka (84´Sikora), Dočkal (46´Novák), Pavlík J.</p>

Sestava FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou: <p>Jícha - Trojánek, Fiala, Vitásek, Starý (71. Horák), Henzl (46. Opina), Žila (64. Veselský), Švoma (90+4. Dočekal), Sodomka, Severa, Nedvěd.</p>

Bohužel jsme nevyužili velmi dobrý vstup do utkání, když jsme si vypracovali po zajímavých akcích dostatek brankových příležitostí, ale ani ty nejvyloženější jsme nedokázali proměnit. Klíčový moment utkání byla 31. minuta, kdy jsme dostali gól přímo z rohového kopu. To zamává s psychikou i s týmy z profi fotbalu. Navíc po tečované střele nám tam těsně před přestávkou spadl druhý gól. Hned z protiútoku se krásně trefil Martin Cakl a do kabin jsme šli za stavu 1:2.

Ve druhém poločase se již odehrávalo typické derby utkání, plné soubojů a emocí. My chtěli s výsledkem něco udělat, ale zase to byl soupeř, který důrazem po rohovém kopu v 78. minutě zvýšil svoje vedení. Nám se podařilo v 88. minutě po odraženém míči a následné střele o tyč Adamem Novákem utkání ještě zdramatizovat. Na závěr jsme již na riziko vrhli všechny zbytky sil do vyrovnání. Bohužel se nám to nepodařilo a soupeř po rychlém brejku do odkryté obrany získal výhodu trestného kopu na hranici vápna, ze kterého upravil na konečných 2:4.