Hráči Slovanu nastupovali na velmi dobře upravený trávník za doprovodu nové hymny FCS, která je asi nabudila k velmi dobrému vstupu do utkání, kdy se hráči FCS dostali do rychlého dvougólového vedení.

ČK:0

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: <p>Soukal - Peca, Hloušek, Dočkal, Pavlík M. - Válek (69´Dejl), Vrzal (46´Matulka), Pavlík J., Udržal (90´ Bárta), Cakl - Coufal (78´Pavlas) - Připraveni: Konrád, Sikora, Pokorný, Veselý</p>

Do nové sezóny jsme vtrhli jako uragán a v prvních dvaceti minutách soupeř nevěděl kam dříve skočit. Přišlo i gólové vyjádření, když Martin Cakl si už ve 3. minutě našel na zadní tyči centrovaný míč a prostřelil vše co mu stalo v cestě. Další rychlá branka přišla v 9. minutě a prosadil se Jakub Coufal a na stavu skóre svítilo již 2:0. Pokračovali jsme v rychlých akcích a vytvářeli si další šance. Bohužel už bez gólového efektu. Hlavně šance Válka, Udržala a Cakla volali po další změně skóre. Po dvaceti minutách se začal osmělovat i soupeř a hra se vyrovnala. Ve 35. minutě po dlouhém výkopu od naší branky se míč vrátil na kopačku Saviho a ten lehkým obloučkem přehodil brankáře. Od snížení se začalo více dařit hostujícímu týmu a domácí byli rádi, že se šlo do kabin za stavu 2:1.

Do druhého dějství domácí nastoupili s tím, aby se neopakoval závěr poločasu a naopak chtěli navázat na skvělý vstup z prvního dějství. Utkání se ale změnilo v boj o každý metr a zaujaly již jen šance Matulky na straně domácích a Saviho na straně hostí. Nejdůležitější je, že do nové sezóny si domácí Slovan připsal tři důležité body a může se v klidu soustředit na těžké utkání v Líšni.