S třetiligovým soupeřem jsme odehráli vyrovnané utkání, které rozhodl až penaltový rozstřel. Bohužel v tom měli pevnější nervy hráči Rosic, kteří tak v poháru postupují do další fáze.

ČK: 0

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Soukal - Pavlík M. (65´Udržal), Dočkal, Hloušek, Peca, Vrzal (87´Bárta), Pavlík J., Panský J. (18. Matulka), Cakl, Válek (65´ Coufal), Vopršal

Jako generálku na mistrovskou sezónu jsme si nemohli přát kvalitnější přípravu než bylo 2. předkolo Mol Cupu. Třetiligový soupeř Slovan Rosice se ujal vedení již v 11. minutě po našem zaváhání v obranné činnosti a hned v úvodu utkání nám ukázal, že každá naše chyba může být potrestána. Hrálo se vyrovnané utkání a i my jsme si vytvářeli šance. Do poločasové přestávky se nám ve 41. minutě podařilo vyrovnat po střele Matulky z pravé strany a do kabin se šlo za stavu 1:1.

Za úmorného vedra se hrálo na úvod sezóny kvalitní utkání i ve druhém poločase. Do vedení jsme se dostali v 60.minutě, když vyraženou střelu Matulky do brány dorazil Vopršal. Soupeř zvýšil obrátky a brankami v 63.min. a 68.min. překlopil stav na svoji stranu. My jsme ale zápas nechtěli prohrát a naše úsilí bylo odměněno v 89. minutě, kdy po rohu Jana Pavlíka Vopršal střelou o zem vyrovnal na konečných 3:3. Na řadu tak přišlo penaltové rozuzlení. To lépe zvládl soupeř z Rosic v poměru 2:4 a slaví tak postup do dalšího kola.