MSŽD sk. D U14
MFK Vyškov
4:4
(2:3)

Branky: Jelínek 62´, 73´, Straka 4´, Kocourek 30´ - Růžička 27´, 71´, Peitl 15´ , Sedláček 32´
Rozhodčí: Krejčů - Švehla, Dvořák
Diváci: 50
ŽK: Chromý, Fikar (oba HB)
ČK: nikdo

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Nevole M. (Bárta) - Kocourek, Jelínek, Bičík, Fikar, Tsys, Kozlík, Straka, Nevole V., Chromý, Koblížek S., Smetáček, Choutka

Za slunného počasí jsme změřily síly se soupeřem z Vyškova, který nás vždy skvěle prověřil, nastavil nám zrcadlo aktuálního vývoje mládežníků a nasázel nám ve vzájemných utkáních mnoho branek (2:7 a 2:7). V prvním poločase jsme začali dobře a vstřelili první branku, po nahrávce Sama Smetáčka se z vápna nemýlil Jenda Straka (1:0). Vyškovští znejistili a zjistili, že to pro ně nebude vůbec lehké utkání. Soupeř začal pracovat mnohem lépe s míčem a ukázal nám, jak jsou jejich kluci šikovní na míči a brzy vyrovnal. (1:1). Postupem času Vyškov změnil svojí hru a začal nakopávat dlouhé míče na šikovného Růžičku, který je svojí šanci proměnil (1:2). Po individuální akci Séby Koblížka se k odraženému míči dostal Standa Kocourek a ten zakončil nechytatelně k tyči hostujícího brankáře (2:2). Zanedlouho kopali Vyškovští přímý kop, který bohužel náš brankář neudržel a do poločasové přestávky se již nic zásadního nestalo (2:3).

Začátek druhého poločasu nám hostující tým hodně zavařil a kopal bezpočet rohových kopů, které jsme ubránili díky naší zodpovědnosti a důrazu. V 62. minutě po faulu na Denyse Tsyse se chopil pokutového kopu náš kapitán Matyáš Jelínek a s přehledem proměnil (3:3). Vyškovští znejistili a opět zjednodušili svojí hru nákopy na útočníky, kde se dokázal prosadit zmíněný talent Růžička (3:4). Do konce zápasu zbývalo 9 minut a naši hráči si s tím poradili jak nejlépe mohli. V 73. minutě po skvělé zahraném kopu Filipa Chromého se po důrazné hlavičce prosadil již podruhé kapitán Matyáš Jelínek a potvrdil svůj přehled v pokutovém území soupeře při standardních situacích. V posledních minutách hry se utkání dohrávalo bez větších příležitostí na obou stranách.