Až v poslední desetiminutovce se rozhodlo o našem konečném vítězství 3:1, když se v rozmezí pěti minut dvakrát trefil Kuba Pavlas.

ČK: nikdo

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: <p>Soukal - Cakl, Peřina L, Hloušek, Vrzal - Pavlík J, Fikar (21. Pavlas), Panský J. (Pavlík M.), Bajer (90. Sikora), Válek - Matulka (90. Víšek) </p>

Na půdě třetího celku tabulky se nám podařil vstup do utkání a již ve 2. minutě po centru Válka svedl na přední tyči souboj se stoperem Matulka, míč propadl na zadek a Bajer ranou pod břevno otevřel skóre. Domácí se poměrně rychle oklepali a začali si vytvářet šance, kterým ale naše obrana v čele se skvěle chytajícím Soukalem odolávala. Ve 21. minutě jsme museli nuceně střídat zraněného Fikara a místo něj nastoupil Pavlas, který se pak hned dostal i do zajímavé šance, ale bohužel s ní nenaložil dobře. Do vyloženě šance se dostal i Matulka, ale na přední tyči po pěkném centru nestačil srovnat mířidla. Do kabin se tak šlo za našeho těsného vedení.

Domácí do druhého poločasu trochu zjednodušili hru a začali nakopávat dlouhé míče a nám se dařilo odolávat až do 74. minuty, kdy právě dlouhý nákop propadl za naší obrannou linii a tečovanou střelou domácí vyrovnali. Oba celky chtěli utkání ve velkém teplu vyhrát a tak se hrál zajímavý fotbal. Zvrátit utkání na svoji stranu se nakonec podařilo havlíčkobrodskému Slovanu, když nejprve v 80. minutě těžký míč kolem půlky zpracoval Matulka, obloučkem poslal nahrávku za obranu, kde se Pavlas dostal před domácího stopera a přehodil brankáře. Konečnou podobu výsledku na 3:1 upravil opět Pavlas, který v 85. minutě těžil ze skvělé individuální akce Matulky. Ten předvedl krásnou kličku, když se jesličkami zbavil dvou soupeřů, předložil zpětnou nahrávku na Pavlase a ten střelou do pravé domácí šibenice uzavřel gólový účet kvalitního utkání.