Za deštivého počasí jsme nejtěsnějším rozdílem porazili hosty z Tasovic
26. kolo | 18. 5. 2024 | Havl. Brod
A tým
FC Slovan Havlíčkův Brod
TJ Sokol Tasovice
1:0
(0:0)

Branky:Panský 56´
Rozhodčí: Nejezchleb - Landsman, Švehla
Diváci: 100
ŽK: Dejl - Štancl, Vašina
ČK: nikdo

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Mazánek - Cakl, Peřina, Hloušek (53´ Bajer), Dejl - Pavlík J, Vrzal, Fikar (88´ Pavlík M.), Pabousek (46´ Panský J.), Válek - Víšek (46´ Matulka)

Komentář

Po třech remízách jsme chtěli naplno bodovat a udržet se v horních patrech tabulky. První poločas tomu nenasvědčoval. Sice jsme se snažili, ale skoro nic nám nefungovalo. Soupeř působil lepším dojmem a jen díky dobrému bránění v čele s brankářem zůstalo skóre při poločasovém odchodu do kabin bez branek. Ve druhé půli jsme do 53. minuty udělali tři změny a začali být nebezpeční i v útočné činnosti. V 56. min právě akce střídajících hráčů přinesla změnu skóre. Bajer přihrál na Panského a ten prostřelil hostujícího brankáře. Obě mužstva si až do konce utkání vytvářela šance jak na běžícím pásu. Ale ani ty největší se nepodařilo proměňovat. Na straně domácích měl velké šance střídající Matulka, na straně hostů mu v neproměňovaní šanci velmi zdatně sekundoval hostující Lapeš. Zejména zásluhou velmi dobře chytajících gólmanů se skóre již nezměnilo a my si připisujeme tři body do divizní tabulky.

Ohlasy k utkání

Komentář trenéra FCS, Martina Slavíka:

"Herně jsem s realizačním týmem, zažili nejhorší poločas za necelý rok, co pracujeme s mužstvem. Do druhého poločasu jsme některé věci přeházeli a udělali tři střídání. V herním projevu nám to pomohlo. V 56. minutě jsme díky zlepšení vstřelili i branku, která zápas rozhodla. Potkáváme se s různými personálním problémy. Všechny co do utkání zasáhli, tak to odmakali, ale chyběli nám některé automatismy. Naštěstí se potvrdilo, že v současné době máme druhou nejlepší defenzívu soutěže, a že se můžeme opřít i o velmi kvalitní výkony našich brankářů. Jak zejména v tomto zápase "Máza", tak v minulých utkáních "Souky" patřili k našim nejlepším hráčům.