Z atraktivního utkání, ve kterém byl v první půli o něco lepší domácí tým, jsme ve druhé půlce zabrali a konečný výsledek otočili. Vítězství 2:1 vystřelil v posledních minutách utkání z penalty Jakub Coufal.
18. kolo | 24. 3. 2024 | Humpolec
A tým
A.F.C. Humpolec
1:2
(1:0)

Branky: 11´ Savi - 60´ Coufal, 86´ Coufal (p.)
Rozhodčí: Svoboda - Rosický, Šíma
Diváci: 280
ŽK: Popovych, Pešek, Zástěra, Maršík - Soukal, Coufal, Novák, Slavík, Pavlík
ČK: nikdo

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Soukal - Cakl, Dočkal (59´ Malimánek), Hloušek, Dejl (46´ Vrzal) -Válek (69´ Novák V.), Fikar, Pavlík J., Coufal - Pavlas (59´ Matulka), Víšek (90´ Pabousek)

Na velmi dobrém přírodním trávníku jsme si bohužel po ztrátě na půlce soupeře nepohlídali dlouhý nákop a od 11. minuty jsme prohrávali. Během celého prvního poločasu jsme se nemohli dostat do tempa a soupeř byl v této části hry nebezpečnější. Navíc jsme museli díky zdravotním problémům velmi brzy střídat a rozpadla se nám obrana. Střídání nám, ale velmi pomohla a v 60. minutě po propadlém míči ve vápně soupeře byl na správném místě Coufal, který vyrovnal. Od této doby jsme začali v utkání být dominantní, vypadali jsme daleko lépe a začali si vytvářet šance a bylo vidět, že chceme utkání vyhrát. K rozhodnutí zápasu došlo v 86. minutě, když byl odpískán penaltový zákrok na Coufala. Sám faulovaný ji bezpečně proměnil a strhl vítězství na naší stranu.

FOTO ALBUM UTKÁNÍ

Trenér FCS, Martin Slavík:

"Dnes byla spousta věcí proti nám. Brzy jsme prohrávali, řešili několik zdravotních problémů vynuceným střídáním. O to více si tohoto důležitého vítězství vážíme. Druhý poločas jsme vypadali lépe fyzicky a velká chuť utkání zvládnout nás odměnila," okomentoval utkání trenér Slavík.