První mistrovské utkání mnoho fotbalové krásy nepobralo a neprospělo mu ani přemístění na přírodní trávu, která bohužel v tomto období na Vysočině ještě není úplně v ideálním stavu.
16. kolo | 9. 3. 2024 | Stará Říše
A tým
SFC Stará Říše
FC Slovan Havlíčkův Brod
1:1
(0:1)

Branky: 50´ Čížek p. - 3´ Matulka
Rozhodčí: Kříž - Vařacha, Šíma
Diváci: 110
ŽK: Tupik, Čížek - Dejl
ČK: nikdo

Sestava FC Slovan Havlíčkův Brod: Mazánek - Dočkal, Vrzal (24´ Bajer), Hloušek, Dejl - Pavlík J., Fikar, Cakl, Matulka, Coufal (90´ Pavlas) - Víšek (73´ Válek)

Komentář

Do prvního mistrovského utkání jara na přírodní trávě FCS vstoupil skvěle. Již ve 3 minutě utkání po centru Cakla se trefil Matulka. Utkání havlíčkobrodskému týmu zkomplikovalo zranění Vrzala, když už ve 24 minutě trenér musel přeskupovat řady. Domácí Stará Říše hrozila dlouhými nákopy, kde se jim dařilo tyto míče udržet a obrana musela být pořád ve střehu. V 50. minutě pronikl do otevřené obrany Coufal a postupoval sám na brankáře, ale v rozhodující chvíli si míč o trochu více předkopnul a pojišťující branku nevstřelil. Hned z nákopu do pokutového území havlíčkobrodského Slovanu se pískala velmi přísná penalta. Všichni se těší po dlouhé době na přírodní trávu, ale kvalitě utkání to určitě neprospělo a i zbytek tohoto zápasu moc krásy nepobral. Za zmínku snad stojí velká šance havlíčkobrodského Matulky, kdy v posledních vteřinách utkání po skvělé přihrávce Pavlase přestřelil z bezprostřední blízkosti branku a tak se body dělily.

FOTO ALBUM UTKÁNÍ


Ohlasy k utkání

Trenér FCS Martin Slavík:

"Raději bych hrál kvalitní přípravu než ve čtvrté nejvyšší soutěži tyto utkání. Výkonem vyčnívali Cakl s Dejlem, ale i ostatní přistoupili k utkání jak nejlépe mohli. Potěšilo mě, že střídající hráči přinesli kvalitu a velmi chválím i kluky, kteří se do utkání bohužel nedostali za skvělý týmový přístup. Toto jsou ty asi největší kredity prvního mistrovského utkání," zhodnotil utkání trenér Martin Slavík