V úterý 10. ledna začalo pro mužské týmy FCS zimní přípravné období, které je bude muset připravit na velmi náročnou jarní část sezóny.

V zimní přestávce došlo k následujícím hráčským pohybům, když náš klub z rodinných důvodů opustil dlouholetý kapitán Roman Turek, který se přesunul k našim jižním sousedům do Rakouska. Druhým odcházejícím, je Jakub Peca, který jarní část sezóny stráví na hostování v Čáslavi. Realizační tým společně s vedením klubu pracují na posílení stávajícího týmu, což ovšem v tomto období není úplně jednoduché.

Na začátku přípravy mužských týmů se trenérům hlásilo 29 hráčů a 4 gólmani. Ty během ledna čeká hrubá kondiční příprava. V tomto období je naordinováno 12 tréninkových jednotek, bez přípravných utkání, které budou zaměřeny především na hrubou fyzickou kondici. Od února se vše vrátí ke klasickému modelu tří tréninků v týdnu + víkendové přípravné utkání. A tým čeká celkem pět přípravných utkání, Juniorka se utká se šesti různorodými soupeři na tradičním humpoleckém turnaji Bernard Cup.

Po vyhodnocení podzimní části sezóny došlo od nového roku ke změně tréninkového modelu. A tým a Juniorka se při trénincích spojí a budou trénovat společně, pod vedením spojených realizačních týmu "A tým" (Jindřich Adamec, Aleš Rokos) a "Juniorka" (František Souček, Pavel Pavlík). František Souček se navíc převezme přípravu gólmanů.

A tým ke svému prvnímu mistrovskému utkání nastoupí v sobotu 18.03.2023 od 10:30 na domácím stadionu proti MSK Břeclav. Juniorský tým ke svému prvnímu jarnímu utkání vyrazí do Telče, zde ještě přesný termín utkání určený není.