Vítězstvím skončilo první přípravné utkání áčka na novou sezónu.
Branky: 3x Wolf, Cimr - 4x Žila, Kučera, Fikar, Cakl
Rozhodčí: Uher – Volenec, Müller

FCS: Kolář - Cakl (70' Kubát), Pabousek, Turek, Pecen (46' Synecký) - Kučera, Trinh - Kubát (46( Hloušek), Fikar, Šilhart (46' Pavlík) - Žila (70' Šilhart)

SKH: I.pol. Malý – Nekvinda, Bílek, Jeníček, Marek – Saulich, Wolf, Pilný, Zelenka – Veselý – Cimr

SKH: II. pol. Malý – Prokůpek, Bílek (60. Kolůvek), Jeníček, Marek (55. Pleva) – Nekvinda, Pilný (75. Chylík), Piskač, Veselý, Tichý – Lib. Křelina


První přípravné utkání FCS nemělo vysoké tempo. Na hřišti v Chotusicích se hosté ujali rychle dvoubrankového vedení. Ve hře dominovali, ale jejich převaha byla spíše ve středu pole. Šancí se proto moc nerodilo. Domácí měli zpočátku trochu problém s pohybem a rychlostí. V závěru poločasu však využili několika nedůrazů, ztrát a nepřesností hostujících hráčů a skóre se výrazně měnilo. Do pauzy se šlo za nepříznivého stavu 4:2.

Do druhé půle vstoupili hráči FCS ve změněném rozestavení a se třemi změnami. Začali domácí fotbalisty přehrávat pohybem a vytvářet si spoustu šancí. Zákonitě se proto měnilo také skóre. Domácí již branku nedali, hosté vyhráli druhý poločas 5:0, takže se celkové skóre zastavilo na hokejových 4:7.


Trenér Josef Soural (FCS):

"Divoká, ale málo kvalitní prověrka. Tempo bylo podivné a chyb bylo na obou stranách jako máku. Góly byly opravdu z kategorie laciných. Divizní kvalitě se to opravdu ani nepřiblížilo. Jsem rád, že si kluci konečně vyběhli na přírodní trávník, zastříleli si, ale počet obdržených branek je děsivý, alarmující. A není to vůbec o jen hráčích obranné čtyřky. Je jasné že za týden to bude úplně jiná káva"

Trenér Jan Holík (SKH):

„Naše hra snesla měřítko od 20. do 40. minuty, už tam byly prvky, které bych si představoval. Utkání bylo z naší strany hodně otevřené, zvlášť ve druhém poločase po prostřídání. Vůbec jsme nebyli schopni zachytávat jednoduché přihrávky za obranu. V kombinacích tam byly náznaky, které chceme hrát, ale vůbec to není hotové, je potřeba na tom pracovat. Sedm obdržených gólů je neskutečně moc, takto hrát v defenzivě nemůžeme.“