Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sportovní koncepce

Sportovní filozofie a koncepce jednotlivých kategorií 

oddílu  FC Slovan Havlíčkův Brod:

   Při pohledu do fotbalových tabulek si každý uvědomí, že FC Slovan je jediným reprezentantem okresu ve vyšších soutěžích mládeže. Klub s více jak stoletou tradicí hraje nejvyšší soutěž přípravek i žáků. V dorostu se povedlo navázat na úspěchy žákovské kopané a nově nastupuje i dorost ve třetí nejvyšší soutěži této kategorie. Fotbalová „továrna“ v současné chvíli vychovává více jak 280 chlapců a dívek ve 13 týmech, o které se stará přes 40 trenérů, což nás s Jihlavou a Třebíčí řadí na přední místa v kraji.

   Prvním a základním kamenem práce s mládeží v našem klubu je nábor a první fotbalové krůčky malých fotbalistů. Všem je jasné, že všechny děti u fotbalu nevydrží, ale je rozdíl, jestli jich skončí pět z deseti, pět z dvaceti, či pět z třiceti. Naším cílem je nabrat co nejvíce malých fotbalistů a k jejich prvním krůčkům jim dát jedny z nejlepší trenérů v klubu. K tomuto klub využívá nejen náborových dnů, ale i pravidelnou návštěvou mateřských školek a úzkou spoluprací se školou ZŠ Sady, kde se fotbalové kroužky pořádají již od první třídy. Na práci v náborech plynule navazují čtyři ročníky přípravek, ve kterých při zápasech řešíme zejména individuální výkony jednotlivců a až na dalších místech jsou týmové výkony. V žádném případě v těchto kategoriích "netlačíme" na výsledky utkání, což ovšem neznamená, že do každého utkání nevstupují hráči i trenéři s velkou chutí a odhodláním zvítězit. Zde ovšem nastává velký rozdíl mezi výchovou hráče v FCS. Trenéři v těchto kategoriích musí být natolik fundovaní, že jsou schopni ukočírovat hru týmu tak, abychom dosahovali vítězství, ale neporušovali u toho zavedené principy klubu. Je-li někdo horší či lepší se nerozhoduje v těchto kategoriích, ale až daleko později, naopak se pokoušíme dávat možnost těm horším dohnat ty lepší stejným tréninkovým i zápasovým zatížením a rotací na různých postech na hřišti, tak aby se naučili útočit, ale i bránit což je pro jejich další rozvoj obrovsky důležité. V tréninku se pak společně s hráči snažíme zvýšeným úsilím jejich vlastní nedostatky odstranit, což bývá pro trenéry opravdu běh na dlouho trať. Ale špatné návyky se ve starších kategoriích již téměř ze 100% nedají odstranit, proto je velmi důležitá práce u těch nejmenších. Trenér musí být trpělivý a pozorný u hráčů si musí získat důvěru, která poté povede k tomu, že se z trenéra pro tyto nejmenší stávají ti nejdůležitější. Pod vedením trenérů s nejvyššími licencemi v okrese (A UEFA a B UEFA) trénují přípravky třikrát týdně. Přípravky hrají nejvyšší možné, samozřejmě regionální soutěže.

   Od mladších žáků jsou hráči FCS ve Sportovním středisku mládeže (SpSM). Každý ročník se snažíme vhodně doplňovat o nejtalentovanější hráče z celého okresu nebo s nižší kategorií FCS, pokud daný hráč svými dovednostmi přerostl svůj daný ročník. Hráči se v rámci soutěží mladších žáků potkávají s nejlepšími týmy celé Moravy. Tato srovnání pomáhají hráčům v jejich osobním růstu i týmovým růstu. Jen srovnáním s nejlepšími může posouvat hranice jednotlivých hráčů. Opět zde ovšem platí nadřazenost individuálního výkonu nad tím týmovým. Výsledky v této soutěži již ovlivňují chod dané kategorie, ale jsou až jedním z posledních ukazatelů dovedností daných hráčů. Opět zde ovšem platí, že prohrát není dobře, ale vítězství chceme docílit herními principy dané kategorie. Všechny hráče, kteří do našeho klubu v tomto věku přestupují, se snažíme adaptovat na prostředí v klubu a s jejich mateřskými kluby se snažíme domluvit na jejich působení u nás za přijatelných podmínek pro všechny tři strany, kdy pro FCS je nejvyšší prioritou spokojenost daného hráče. Naším cílem v těchto kategoriích je hráče dovybavit zejména po technické stránce, rozvíjet obratnost, rychlost, koordinaci a doplňkovými sporty (náplň SpSM) zabránit počátkům svalové nerovnováhy samozřejmě v rámci SpSM centra se hráče snažíme vytvářet i po lidské a mentální stránce, tak aby byli kvalitně připraveni i do mimo fotbalového prostředí.  Toto vše se ovšem neobejde bez úzké spolupráce všech stran (hráč, trenér, rodina, klub). Mladší žáci trénují čtyřikrát týdně a vedou je trenéři s UEFA – Profi, UEFA A a UEFA B - licencemi. Při přechodu do starších žáků v rámci SpSM centra spolupracujeme s regionální akademií FAČR, která je umístěna v Jihlavě. Nejtalentovanější hráči odchází pod křídla RAF, kde se o ně starají profesionální trenéři fotbalové asociace. Ale ani v tomto věku se samozřejmě u nás snažíme neubírat na kvalitě tréninku daných kategorií. Snažíme se, aby každý ročník disponoval kádrem (16+2). V této kategorii již ročníky doplňujeme, jen velmi málo. Oba ročníky starších žáků trénují výhradně trenéři s UEFA A a UEFA B licencemi. Všechny žákovské ročníky hrají své soutěže na Moravě, a to v 1.žákovské lize SpSM.

   Starší i mladší dorost hraje třetí nejvyšší moravskou soutěž – Moravskoslezskou dorosteneckou divizi. Na konci starších žáků uvolňujeme některé nejtalentovanější hráče do ligových klubů. (Vysočina Jihlava, SK Slavia Praha, FK Jablonec nad Nisou, FK Dukla Praha a mnoho jiných) a tím se jím snažíme dát co nejlepší možnost pro jejich další růst. Do těchto klubů hráče uvolňujeme po vzájemné dohodě všech tří stran. Podmínky přestupu jsou domlouvány individuálně a snažíme se hráče i nadále co nejvíce propojit s klubem FCS, tak aby se hráči v jakékoli životní etapě měli chuť vrátit do našeho klubu. Cílem dorosteneckých týmů je kvalitní příprava hráčů pro přechod do mužského fotbal. Každoročně se snažíme do našich mužských týmu posunout co nejvíce našich dorosteneckých odchovanců. V sezóně 2017/2018 jsme založili i třetí dorostenecký tým, který velmi dobře doplňuje mix našich týmů u dorosteneckých kategorií. Tento tým nastupuje v krajské soutěži a již před koncem této soutěže bylo jasné, že obsadí první příčku a bude se moci ucházet o postup do krajského přeboru kraje Vysočina.

   Velký důraz při výchově hráčů klademe na celkovou připravenost, neboť pouze třetina složitého rozvoje mladého fotbalisty se odehrává na hřišti. Studijní úspěchy, stejně jako jakékoliv kázeňské problémy jsou sledovány klubovým trenéry a poté následně řešeny ve spolupráci s rodiči a školou kam daný jedinec dochází. Úspěchy i problémy jsou po zásluze odměňovány. Přeměna talentu ve výborného hráče je komplikovaný výchovně-tréninkový proces. Podstatnou roli hraje zázemí v rodině a optimální spolupráce rodičů, trenérů, učitelů ve škole a všech ostatních, kteří hráče přímo i nepřímo ovlivňují. Ne náhodou je každoročně mezi nejlepšími žáky svých škol několik členů působících v našem klubu. Důslednost, pečlivost a trpělivost ve škole i na hřišti spolu s přiměřenou skromností jsou vlastnosti, na kterých se v našem klubu snažíme stavět.


Utkání
Muži A | Sobota 02.11.2019, 10:15
FC Slovan Havlíčkův Brod "A" - TJ Sokol Tasovice
3:5 (2:3)
 
Muži B | Sobota 02.11.2019, 14:00
TJ Start Nový Rychnov - FC Slovan Havlíčkův Brod "B"
2:2 (1:2)
 
Muži C | Sobota 02.11.2019, 14:00
TJ Sokol Havlíčkova Borová - FC Slovan Havlíčkův Brod "C"
4:2 (2:1)
 
U19 | Sobota 09.11.2019, 11:00
FC Slovan Havlíčkův Brod - TJ Tatran Kohoutovice
0:0 (0:0)
 
U17 | Sobota 09.11.2019, 13:15
FC Slovan Havlíčkův Brod - TJ Tatran Kohoutovice
11:0 (5:0)
 
U15 | Sobota 09.11.2019, 10:00
SK Líšeň - FC Slovan Havlíčkův Brod
9:0 (3:0)
 
U14 | Neděle 03.11.2019, 12:00
FC Slovan Havlíčkův Brod - 1. HFK Olomouc
1:4 (0:3)
 
Aktuální články
U 15 - Svůj poslední zápas podzimu nezvládla

Podolí - Výsledkově i herně nejhorší utkání odehrály v posledním podzimním kole starší žáci kategorie U15 na půdě domácí Líšně.

 
U 17 - Deklasovala Kohoutovice 11:0

Havlíčkův Brod - Poslední podzimní kolo svedlo brodské fotbalisty k souboji s týmem Kohoutovic. Domácí splnily roli...

 
A tým - Daroval soupeři vítězství svými chybami

Havlíčkův Brod - Brodští fotbalisté odehráli pohledné utkání, ale jejich výkon znehodnotily triviální individuální chyby.

 
B tým - O 2 body přišel v posledních vteřinách utkání
 
U17 - Vyválčila cennou remízu v derby s Jihlavou
 
U15 - Autobus před vápnem zachránil hostům remízu 1:1
 
FC Slovan Havlíčkův Brod ovládl okresní finálové turnaje přípravek
 
U 15 - Ve Žďáru nad Sázavou na body nedosáhla
 
A tým - Neudržel dvoubrankové vedení a podlehl Staré Říši 4:2
 
B tým - V městském derby porazil Mírovku 4:2
 
 
   
FC Slovan Havlíčkův Brod - kontakt: pavel.mazanek@fcslovanhb.cz RSS