Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Cenné vítězství ve Žďáře n. S.

11.12.2020 | Josef Soural

V 9. kole moravskoslezské divize zajížděli fotbalisté Slovanu k derby do nedalekého Žďáru nad Sázavou, odkud si po zodpovědném kolektivním výkonu odvezli 3 body za vítězství 2:1

9. kolo | Neděle 04.10.2020, 15:00 | Bouchalky, ZR
 

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - FC Slovan Havlíčkův Brod "A"

1:2

0:1

Branky: 

Žluté karty: Fiala, Vitásek, Trojánek – Kučera, Dejl, Fikar, Žila

Červené karty: Dočkal

Rozhodčí: Liška – Svoboda, Pospíšil (Dofek)

Diváci: 180

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou: Hajný – Fiala, Šindelka, Peňáz (56' Vokoun),Henzl (56' Zažímal) – Vitásek, T. Trojánek (56' Kovář), L. Trojánek – Švoma, Sodomka (59' Kunstmuller) – Severa

FC Slovan Havlíčkův Brod "A": Soukal – Štědrý, Dočkal, Turek, Malimánek – Kučera, Dejl – Fikar (81' Žila), Henek (89' T. Karlík), Bajer (90' P. Karlík) – Šilhart (59' Novák)

Komentář
 
 
 

Slovanisté nastoupili do krajského derby v mírné obměněné sestavě, ze zdravotních důvodů se v sestavě neobjevil Pabousek a pouze na lavičce náhradníku zahájil utkání po nemoci ne ještě zcela uzdravený kanonýr Žila.

Po poměrně vyrovnaném začátku utkání, kdy hosté byli silnější v kombinaci a domácí nebezpeční z rychlých kontrů při kterých broďáky podržel velmi jistý Soukal přišel důležitý moment ve 34. minutě, kdy po akci z pravé strany a následné kolmici mezi stopery Slovanu zatáhl za záchranou brzdu Dočkal a domácí celek čekala hodinová přesilovka. Nutno podotknout, že tato situace s brodskými fotbalisti neotřásla a i nadále se prezentovali kombinačním, aktivním a zodpovědným výkonem. Ve 41. minutě se po rohovém kopu a následné tlačenici nejlépe ve vápně orientoval Dejl a s trochou štěstí poslal hosty do vedení, které vydrželo do poločasové přestávky.

Tak jak první poločas skončil, tak druhý začal. Po faulu na útočné polovině s rozehrávkou neotálel Kučera na levé straně našel aktivního Bajera který se zbavil svého strážce a nacentroval míč před bránu na neobsazeného Šilharta, který nadvakrát překonal domácího brankáře 0:2.Dvoubrankové vedení bohužel hostům vydrželo pouhé 3. minuty. V 54. minutě se mezi brodskými zadáky nejlépe orientoval Henzl a z bezprostřední blízkosti sklepl střílený centr z levé strany za Soukalova záda Henzl 1:2. Zbytek utkání se díky týmovému výkonu slovanistů odehrával převážně mezi šestnáctkami a až na jednu výjimku, kdy po rohovém kopu domácích, fantastickým zákrokem na brankové čáře podržel svůj tým opět Soukal dovedli hosté utkání do vítězného konce.


Utkání
Aktuální články
Slíbené video s chatu s Tomášem Součkem

Vstup Tomáše Součka do klubu West Ham United.

 
Sestřih podzimních gólů A týmu FCS

Havlíčkův Brod - potěšte se brankami našeho A týmu v zatím nedohrané podzimní části soutěže.

 
Vzkaz od Tomáše Sučka

Londýn - I v tomto hektickém období si Tomáš našel čas na klub, ve kterém se rozběhla jeho hvězdná kariéra a poslal vzkaz všem klukům a...

 
Online rozhovor s Tomášem Součkem
 
IKONIK fotbalový kemp
 
Nouzový stav přinesl opět období on-line tréninků
 
Tréninkový proces FCS v rámci pokračujících hygienických omezení
 
"SUK" pomůže s výstavbou nového tréninkového centra pro mládež
 
Start zimní přípravy komplikuje kovidová situace v ČR
 
PF 2021
 
 
   
FC Slovan Havlíčkův Brod - kontakt: pavel.mazanek@fcslovanhb.cz RSS