Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Cenné vítězství ve Žďáře n. S.

11.12.2020 | Josef Soural

V 9. kole moravskoslezské divize zajížděli fotbalisté Slovanu k derby do nedalekého Žďáru nad Sázavou, odkud si po zodpovědném kolektivním výkonu odvezli 3 body za vítězství 2:1

9. kolo | Neděle 04.10.2020, 15:00 | Bouchalky, ZR
 

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - FC Slovan Havlíčkův Brod "A"

1:2

0:1

Branky: 

Žluté karty: Fiala, Vitásek, Trojánek – Kučera, Dejl, Fikar, Žila

Červené karty: Dočkal

Rozhodčí: Liška – Svoboda, Pospíšil (Dofek)

Diváci: 180

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou: Hajný – Fiala, Šindelka, Peňáz (56' Vokoun),Henzl (56' Zažímal) – Vitásek, T. Trojánek (56' Kovář), L. Trojánek – Švoma, Sodomka (59' Kunstmuller) – Severa

FC Slovan Havlíčkův Brod "A": Soukal – Štědrý, Dočkal, Turek, Malimánek – Kučera, Dejl – Fikar (81' Žila), Henek (89' T. Karlík), Bajer (90' P. Karlík) – Šilhart (59' Novák)

Komentář
 
 
 

Slovanisté nastoupili do krajského derby v mírné obměněné sestavě, ze zdravotních důvodů se v sestavě neobjevil Pabousek a pouze na lavičce náhradníku zahájil utkání po nemoci ne ještě zcela uzdravený kanonýr Žila.

Po poměrně vyrovnaném začátku utkání, kdy hosté byli silnější v kombinaci a domácí nebezpeční z rychlých kontrů při kterých broďáky podržel velmi jistý Soukal přišel důležitý moment ve 34. minutě, kdy po akci z pravé strany a následné kolmici mezi stopery Slovanu zatáhl za záchranou brzdu Dočkal a domácí celek čekala hodinová přesilovka. Nutno podotknout, že tato situace s brodskými fotbalisti neotřásla a i nadále se prezentovali kombinačním, aktivním a zodpovědným výkonem. Ve 41. minutě se po rohovém kopu a následné tlačenici nejlépe ve vápně orientoval Dejl a s trochou štěstí poslal hosty do vedení, které vydrželo do poločasové přestávky.

Tak jak první poločas skončil, tak druhý začal. Po faulu na útočné polovině s rozehrávkou neotálel Kučera na levé straně našel aktivního Bajera který se zbavil svého strážce a nacentroval míč před bránu na neobsazeného Šilharta, který nadvakrát překonal domácího brankáře 0:2.Dvoubrankové vedení bohužel hostům vydrželo pouhé 3. minuty. V 54. minutě se mezi brodskými zadáky nejlépe orientoval Henzl a z bezprostřední blízkosti sklepl střílený centr z levé strany za Soukalova záda Henzl 1:2. Zbytek utkání se díky týmovému výkonu slovanistů odehrával převážně mezi šestnáctkami a až na jednu výjimku, kdy po rohovém kopu domácích, fantastickým zákrokem na brankové čáře podržel svůj tým opět Soukal dovedli hosté utkání do vítězného konce.


Utkání
Aktuální články
"SUK" pomůže s výstavbou nového tréninkového centra pro mládež

Havlíčkův Brod - Vedení klubu FC Slovan Havlíčkův Brod se začalo zabývat možností výstavby nového mládežnického centra, které by...

 
Start zimní přípravy komplikuje kovidová situace v ČR

Naplánovaný start zimní přípravy (4.1.2021) komplikuje epidemiologická situace na našem území.

 
PF 2021

Vážení členové klubu FC Slovan Havlíčkův Brod z.s., vážení sponzoři, obětavý rodiče, ctění příznivci havlíčkobrodské...

 
Slovan opět naplno trénuje.
 
Doma poprvé bez bodů
 
Sobotní utkání juniorky je ODLOŽENO
 
Nedělní divizní utkání FCS - Stará Říše je z preventivních důvodů odloženo
 
Z Bystřice vezeme bod.
 
Další domácí utkání, další výhra
 
Juniorka ve Světlé na body nedosáhla
 
 
   
FC Slovan Havlíčkův Brod - kontakt: pavel.mazanek@fcslovanhb.cz RSS