Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

U17 - Porazila Svratku Brno 4:2

16.09.2019 | Josef Fikar, Pavel Mazánek

Havlíčkův BrodPředzápasové postavení obou celků předurčovalo vyrovnaný zápas a prognózy byly naplněny. K vidění byla fotbalová bitva až do úplného konce.

Diváci: 30

FC Slovan Havlíčkův Brod: Gron – Delín, Polák, Piskač, Gruber (87. Hroch) – Bruna, Víšek, Svoboda, Sikora, Pecen – Vaníček (22. Schläfer, 72. Rázl M.)

FC Svratka Brno:

Domácí vstoupili do zápasu v bloku s cílem hrozit z brejkových situací, hosté byli zpočátku více na balonu a vytvořili si  i první šanci ale domácí obrana pohromu odvrátila. Naopak v 19. minutě se podařilo skórovat Brunovi a druhý gól mohl přidat ještě před střídáním Vaníček, ovšem trefil jen břevno. Poté se hra odvíjela mezi vápny, až minutu před koncem poločasu se do krásného centru Bruny pověsil Víšek a hlavou k tyči poslal míč do sítě.

Druhý poločas začal náporem Svratky a deset minut byli domácí v těžké defenzívě. Postupně se vymanili z velkého tlaku a v 75. minutě utekl Pecen, zachoval chladnou hlavu v zakončení – 3 : 0. Svoji chvilku slávy si Pecen zopakoval v 79. minutě když přidal čtvrtou branku. Hosté však bojovali až do konce a po ztrátě koncentrace domácí obrany dvakrát udeřil hostující Hrubeš v 84. a z penalty v 88. minutě. Více se již nestalo a tak domácí FCS vítězí 4 : 2.

Ohlasy

"Svratka má výborný tým, praktikuje silový fotbal a bylo těžké se s tím vypořádat, ale kluci předvedli týmový výkon a zvládli skvěle první poločas. Druhý poločas hráli trpělivě, s vypětím přečkali tlak soupeře a přidali dvě branky. Mrzí obdržené branky v závěru utkání. Přesto dnes velká pochvala za bojovnost a zvládnutí taktiky. Udělali jsme méně chyb  a chyby soupeře dokázali potrestat. Stále však musíme zůstat nohama na zemi a poctivě pracovat na zlepšení. S pokorou vyhlížíme zápas v Nedvědicích."

Trenéři: Fikar a Ešner