Starší dorostenci po třech kolech opět zabrali, vezou tři body z moravského pomezí

8. kolo | Sobota 21.09.2019, 13:15 | Nedvědice

Branky: 1',67' Synecký Jan, 27',39' Šilhart Marek

Žluté karty: 71' Sytař, 42' Slovák, 90' Humpolec - 19' Bouma Lukáš, 84' Časta Ondřej

Rozhodčí: Marinč - Stehlík, Beneš

Diváci: 50

SK Pernštejn Nedvědice: Kolbábek - Vejrosta , Haviger , Humpolec , Konečný - Pokorný (75' Baksa ), Slovák , Sluka , Sýkora - Sytař , Švestka

FC Slovan Havlíčkův Brod: Šejstal Šimon - Bouma Lukáš, Fejt Tomáš, Šimánek Zdeněk, Peca Jakub - Dočkal Lukáš, Časta Ondřej - Novák Vojtěch (75' Jiránek Petr), Synecký Jan, Kubát Pavel (79' Valíček Adam) - Šilhart Marek (86' Ešner Pavel)

Na trávníku nováčka soutěže začali hosté výborně. V úvodní minutě, z prvního rohu zakončoval do odkryté branky Synecký, 0:1. To brodským pomohlo, čekala se bitva o každý centimetr hřiště a vedení byl slušný bonus. Slovanisté do utkání tedy dobře vstoupili a dále ho dobře kontrolovali. Nepouštěli domácí vůbec do žádných šancí a po půl hodině přidali další branku, Šilhart zvýšil na 0:2. Poctivou prací se brodští dostávali do dalších šancí a v jedné z nich se opět nemýlil Šilhart, 0:3. Poté situaci pro hosty trochu zkomplikoval vyloučením Bouma (2x ŽK). Ve druhém poločase si hosté zkušeně výsledek pohlídali. Na konečných 0:4 svojí aktivitou upravoval Synecký.

Ohlasy

trenér Pavel Vejrosta: " Všichni jsme věděli, že nás čeká velmi kvalitní soupeř a že jen výkon na hranici možností každého z kluků by mohl přinést naději na dobrý výsledek. Ale dnešní soupeř byl nad naše síly a možnosti."

Trenér Josef Soural: " K utkání jsme přistupovali s pokorou, protože se nám poslední tři utkání nepovedla a výsledky soupeře, hlavně na domácí půdě, budily respekt. Čekali jsme kontaktní způsob hry na trochu specifickém hřišti. Moc nám pomohla první branka hned v úvodu. Pak jsme zápas dobře uchopili a dovedli ho poctivě k vítězství. "