Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

A Tým - Vstup do jarní části sezóny se proti favoritu utkání nevydařil

18.03.2019 | Pavel Mazánek

Jihlava Po vyrovnaném prvním poločase byli domácí ve druhém poločase lepším týmem a zaslouženě zvítězili.

16. kolo | Neděle 17.03.2019, 15:00 | Na Stoupách Jihlava

FSC Stará Říše - FC Slovan Havlíčkův Brod "A"

FSC Stará Říše:

FC Slovan Havlíčkův Brod "A": Kubát – Svoboda, Vrzal, Peřina L., Ondráček – Štědrý, Henek J., Pabousek, Veselský, Fikar (37. Henek D.) – Karlík (71. Němec)

Brodští hráči byli v úvodních pěti minutách zatlačeni na svojí polovinu hřiště, ale hned jejich první útočná akce skončila brankou, když pěknou akci po ose Pabousek, Fikar, Henek J. zakončil v sedmé minutě posledně jmenovaný, když zblízka prostřelil brankáře domácích. Domácí byli i dále aktivnější a ve 13. minutě srovnali skóre hlavičkou po centru z levé strany. Poté se hra vyrovnala, hosté se začali prosazovat kombinační hrou, domácí naopak hledali dlouhými nakopávanými míči hrotového útočníka Plichtu, který znamenal pro brodskou obranu neustálé nebezpečí. Po půlhodině hry se prosadil i brankově, když po dalším dlouhém míči unikl obraně a přehodil brankáře Kubáta. I zbytek prvního poločasu byl vyrovnaný, nebezpečnou střelu Veselského chytil brankář hostů, na druhé straně vytlačil na roh Kubát střelu domácího hráče.

Úvodních patnáct minut druhého poločasu se odehrávala hra převážně ve středu hřiště bez brankových příležitostí. V závěrečné půlhodině byli domácí aktivnějším a lepším týmem a dvěma brankami upravili výsledek utkání na 4:1.

Ohlasy

"Podařilo se nám vstřelit úvodní branku v utkání, ale škoda, že domácí brzy vyrovnali a po vstřelené druhé brance se uklidnili a ve druhém poločase si vítězství zkušeně pohlídali. Bylo to první jarní utkání, z prohry nebudeme dělat vědu, čekají nás důležitá domácí utkání a tam musíme získávat body."

Trenér: Jiří Pabousek