Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

A tým - V domácím prostředí první poločasy neumí, což ho stojí body

02.09.2018 | Jiří Pabousek, Pavel Mazánek

Havlíčkův Brod Domácí nerozehráli partii s favoritem špatně, ale individuální chyby při bránění je srazily na kolena a pustily hosty do čtyřbrankového vedení. Ale ve druhém poločase ukázali bojovného ducha a po snížení na 3:4 mohli i vyrovnat.

Diváci: 160

FC Slovan Havlíčkův Brod "A": Zelenka – Molák, Svoboda, Vrzal, Polívka – Štědrý (57. Polcar), Peřina L. (71. Němec), Pabousek, Pleva (80. Mazel), Fikar - Veselský

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou:

Utkání začali brodští fotbalisté s favoritem vyrovnaně, bohužel hned první standardní situace hostů skončila brankou. Domácí drželi s hosty krok, ale rozdíl mezi oběma týmy se projevil v produktivitě a důrazu před brankou soupeře. Ve 20. minutě zvýšili hosté střelou z dvaceti metrů skóre na rozdíl dvou branek a o tři minuty později vstřelili třetí střelou na branku třetí gól. Domácími hráči to otřáslo, hosté od této chvíle dominovali až do konce prvního poločasu, ve 37. minutě přidali čtvrtou branku. V nastaveném čase prvního poločasu využil Pleva nedorozumění obrany hostů s brankářem a gólem do prázdné branky upravil poločasové skóre na 1:4.

Úvodních pět minut druhého poločasu byli lepší žďárští fotbalisté, poté převzali otěže utkání broďáci a najednou jich bylo plné hřiště. Vrzal pěknou střelou vstřelil druhou branku domácích a čtvrt hodiny před koncem snížil Veselský z pokutového kopu po faulu na Němce na rozdíl jediné branky. Domácí se stále tlačili před branku soupeře, dvě tečované střely skončily vedle branky. Nakonec uhodilo na druhé straně, kdy po chybě ve středu hřiště rozhodli o osudu utkání hosté pátou brankou.

Ohlasy

"V úvodu utkání jsme nechali v defenzívě hodně prostoru hostujícím hráčům a ti nás za to potrestali. Cením si toho, že to kluci za stavu 0:4 nezabalili a nakonec jsme nebyli daleko od vyrovnání."

Trenér: Jiří Pabousek