Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

A tým - Bojoval až do konce a odměnou byl vyrovnávací gól v poslední minutě utkání

13.08.2018 | Jiří Pabousek, Pavel Mazánek

Tasovice - Havlíčkobrodští hráči navázali na kvalitně odehraný druhý poločas se Starou Říší a zaslouženě si po kvalitním výkonu odvezli ze hřiště favorizovaných Tasovic bod za remízu 3:3.

2. kolo | Neděle 12.08.2018, 17:00 | Tasovice

TJ Sokol Tasovice - FC Slovan Havlíčkův Brod "A"

TJ Sokol Tasovice:

FC Slovan Havlíčkův Brod "A": Kubát – Molák, Svoboda, Vrzal, Polívka – Štědrý (80. Pabousek), Peřina L. (72. Cakl), Henek J., Pleva, Mazel (56. Polcar) – Veselský

Utkání začalo vyrovnaně, hosté se snažili kombinovat, ale jejich hra končila na hranici velkého vápna. Naopak domácí byli nebezpečnější, jejich rychlý přechod z obrany do útoku, včetně nakopávaných míčů hledajících nejlepšího hráče Lapeše, dělal hostím problémy. Domácí měli výškovou převahu, čehož využili v 15. minutě, kdy po rohovém kopu otevřel skóre hlavou Odehnal.  Brodští hráči lépe kombinovali, ale výsledkem toho byly pouze dvě střely z 20 metrů, které brankář domácích bez problémů chytil. Ve 30. minutě fauloval při rychlém protiútoku Pleva domácího hráče a z pokutového kopu zvýšil Paul na 2:0. Následnou pětiminutovku byli domácí na koni, dva závary odvrátila obrana hostí na rohový kop, ale v 35. minutě domácí Fukal krásnou střelou k tyči navýšil skóre na rozdíl tří branek. Hosté utkání nezabalili, naopak aktivním dopředu vytaženým presinkem nedovolili domácím kombinaci. Ve 39. minutě při napadání využil zaváhání tasovické obrany Henek J., po zisku míče prošel středem hřiště a střelou k tyči zmírnil stav utkání na 1:3. V poslední minutě prvního poločasu se blýskl výborným zákrokem brankář Kubát, kdy vytlačil míč z pod břevna po hlavičce domácího hráče.

Druhý poločas se hrál v režii brodských fotbalistů, všichni hráči se aktivně zapojovali do ofenzívy a v defenzívě hráli disciplinovaně a domácí hráče k ničemu nepustili. Výsledkem toho byla kontaktní branka, kterou vstřelil krásnou střelou z trestného kopu střídající Polcar. Hosté předváděli pohledný fotbal, chyběla pouze přesná finální přihrávka, několik "závarů" domácí obrana vyřešila. V 93. minutě se hosté za svoji hru dočkali odměny, kdy po centru Pabouska prostřelil z 10 metrů brankáře domácích opět Polcar. Závěrečný rohový kop domácích na skóre nic nezměnil a broďáci si odváželi cenný a plně zasloužený bod.

Ohlasy

"Celý tým musím pochválit, hlavně výkon ve druhém poločase mě potěšil. I za nepříznivého stavu jsme všichni věřili, že můžeme v tomto utkání uspět. Z naší hry zmizela ustrašenost oproti prvnímu utkání, všichni hráči se aktivně zapojovali do kombinace. Zisk bodu je určitě dobrý výsledek, ale hlavně mně udělala radost předvedená hra. "

Trenér: Jiří Pabousek