Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

U 19 - Prospala první poločas a ve druhém již ztrátu nedohnala

24.09.2017 | Jiří Pabousek, Pavel Mazánek

BrnoHráči Havlíčkova Brodu po utkání s FC Vysočinou Jihlava vstoupili do utkání opět laxně a během půlhodiny prohrávali 4:0. Zlepšený výkon ve druhém poločase stačil jen na zkorigování výsledku.

FC Sparta Brno:

FC Slovan Havlíčkův Brod: Kandr – Franc (75. Král), Cakl, Karlík, Kučírek – Žáček, Pabousek, Chalupa, Jirák – Voborník, Ranecký.

Domácí hráči FC Sparta Brno hráli od první minuty aktivně a agresivně, s čím se hosté nedokázali vyrovnat. Místo kombinační hry po zemi nakopávali vysoké míče dopředu, kde vysocí zadáci domácích míče hravě vyhrávali a hned se celý tým zapojil do útoku. Když se k tomu připočítají individuální chyby v defenzívě, kde chyběl důraz, bylo skóre po půlhodině hry 4:0 pro domácí. Po 30. minutě začali hosté konečně hrát to co si v kabině řekli a závěrečných 15 minut 1. poločasu vyrovnali hru.

Do 2. poločasu jakoby nastoupili jiní hráči, hosté získali převahu, kombinační hrou se dostávali před branku soupeře. Brankou Jiráka po centru Chalupy v 50. minutě a po výborně zahraném signálu z trestného kopu po ose Pabousek, Žáček, Voborník brankou posledně jmenovaného zkorigovali v 55. minutě skóre. Přicházely i další šance hostí, hrálo se na jednu branku, ale domácí zachránil několikrát výborný brankář domácích. Tlak hostí přibrzdil ojedinělý protiútok domácích do otevřené obrany hostí čtvrt hodiny před koncem, kdy domácí zvýšili na 5:2. Do konce utkání se skóre již nezměnilo a hosté odjížděli bez zisku bodů.

Ohlasy

Musíme si rozebrat důvody našich rozdílných poločasů. První poločas odehráli hráči vlažně s domněním, že vítězství přijde samo. Při některých defenzivních činnostech jsme hráče „nepoznávali“. Ke cti hráčů patří, že 2. poločas odmakali, herně utkání otočili a při troše štěstí mohli utkání otočit i výsledkově. Kluci si musí uvědomit, že utkání trvá 90 a ne 45 minut.

Trenéři: Jiří Pabousek, Oldřich Mazánek