Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

U19 - Vydřené, ale zasloužené vítězství na horké brněnské půdě

11.09.2017 | Jiří Pabousek, Pavel Mazánek

Kohoutovice Hráči Havlíčkova Brodu jeli k sousedovi v tabulce (2. a 3. místo) do Kohoutovic bez 6 hráčů (taneční, nemoc), ale s pomocí hráčů mladšího dorostu i tak odvezli 3 body z horké půdy Tatranu Kohoutovice.

TJ Tatran Kohoutovice:

FC Slovan Havlíčkův Brod: Březina – Karlík, Pabousek, Nápravník, Franc (53. Chlád) – Synecký, Vídenský, Ranecký, Peca – Voborník, Apfelthaler.

Brodští starší dorostenci věděli, že je čeká těžké utkání proti fyzicky narostlejším hráčům Tatranu Kohoutovice. Na začátku utkání měli hráči domácích převahu, během 10 minut zahrávali 4 rohové kopy, z nichž hrozilo velké nebezpečí pro brodskou branku. Poté hostující tým vyrovnal hru, začal hrát odpovědně v defenzívě a přidal rychlý přechod do útoku. Po jednom z nich zúročil centr z pravé strany Peca a otevřel v 19. minutě skóre. Po dvou minutách běžel Voborník od poloviny hřiště sám na brankáře, po jeho kličce a střele do prázdné branky vedli hosté 2:0. Do konce poločasu měly obě mužstva dvě šance, hosty podržel brankář Březina a jelikož ani jim se nepodařilo šance proměnit, skončil 1. poločas 0:2.

Hned tři minuty po přestávce však domácí snížili a poté dostali hosty pod tlak. Ovšem brodská defenzíva pracovala bezchybně a nepustila domácí do šance. Naopak v 63. minutě se dostal po rychle rozehraném trestném kopu k míči Voborník a z 20 metrů střelou k tyči zvýšil na 3:1. Domácí ale zareagovali rychle a za dvě minuty snížili opět na rozdíl jedné branky. Brodští hráči hráli dál zodpovědně a na tlak domácích odpovídali rychlými protiútoky, ale ani jedno přečíslení nedokázali dotáhnout do konce vlivem špatné finální přihrávky. Až osm minut před koncem se trefil ze skrumáže střelou k tyči Apfelthaler. Domácí znervózněli, začali se věnovat diskusím s rozhodčím  a přidali pár ne zrovna fair zákroků na hostující hráče. Naši borci si náskok chytrou hrou pohlídali a zaslouženě získali 3 body. Stínem utkání bylo zranění Tomáše Karlíka v poslední minutě utkání po ošklivém zákroku domácího hráče.

Ohlasy

"Chybělo nám několik hráčů, museli jsme promíchat sestavu, ale kluci náročné utkání zvládli. Hlavně jim patří dík za bojovnost a obětavost, kdy pro ně nebyl žádný míč ztracen, opravdu dřeli a bojovali jeden za druhého. Celý tým zaslouží pochvalu, vyzdvihnout musíme Voborníka, který byl nejlepším hráčem na hřišti. Zároveň děkujeme trenérům a hráčům mladšího dorostu ( Synecký, Peca, Chlád podali výborný výkon) za výpomoc v tomto utkání, kdy jsme odjížděli jen s devíti kmenovými hráči staršího dorostu. Radost máme z návratu France po těžkém zranění."

Trenéři: Jiří Pabousek, Oldřich Mazánek