Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

A tým - Podal bojovný výkon, který ovšem na body nestačil

08.10.2017 | Jan Tuhý, Pavel Mazánek

Žďár nad SázavouV 10. kole jsme odjížděli k malému derby do Žďáru n.S. Domácí v letošní sezóně posílili, pohybují se na předních místech divizní tabulky a po porážce v minulém kole ve Ždírci n.D. jim povinnost velela zvítězit. Naším cílem bylo napravit velmi špatný dojem z minulého zápasu a pokusit se bodovat.

10. kolo | Sobota 07.10.2017, 15:00 | Žďár na Sázavou

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou - FC Slovan Havlíčkův Brod "A"

4:2

1:0

Branky: Kunstmüller, Svoboda (vl.), Wasserbauer, Vopršel - Berky (p.), Štědrý

Žluté karty: Bureš, Fiala, Mašek - Svoboda, Prchal, Háněl, Berky, Mrázek

Diváci: 160

FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou: Konrád – Štursa (80. P. Ločárek), Wasserbauer, Šindelka, Fiala, Bureš, Mašek (85. Nedvěd), Vitásek, Trojánek, Kunstmúller (58. Komínek), Vopršal. Připraveni – Sobotka, Pohanka.

FC Slovan Havlíčkův Brod "A": Jiří Kubát – Plíšek, Svoboda (65. Polcar), Berky, Mrázek (83. Pazderka), Štědrý, Polívka, Jar. Kubát, Bartok (73. Karlík), Prchal, Háněl. Připraveni – Zelenka, D. Henek, Hejkal.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně a prvních 20 minut jsme byli domácím zcela vyrovnaným soupeřem. Domácí mají výborně zvládnutý rychlý přechod do útoku a to předvedli v 19. minutě, kdy se po napotřetí dorážel před brankou Kunstmúller – 1:0. I nadále se hrála vyrovnaná kopaná a ještě do přestávky neproměnil samostatný únik Vopršal. Na druhé straně se dvakrát vyznamenal brankář Konrád, který vyrazil pokusy Mrázka a Jar. Kubáta.

Druhý poločas začal pro nás smolně, když brankář Kubát vyrazil tutovku Vopršalovi, ale dobíhající Svoboda si srazil míč do vlastní branky – 2:0. Vzápětí mohl snížit Háněl, ale únik zakončil nepřesně. O deset minut později, po další standardce, neobsazený Wasserbauer hlavou zvyšuje už na 3:0. Pak sice po faulu Vitáska na Polívku z PK snížil Berky, ale domácí utekli po dorážce Vopršala na 4:1. O dvě minuty později korigoval Štědrý pěknou střelou na 4:2. Domácí si hlídali vedení a podnikali jen brejky. V nich dvakrát vychytal Vopršala Jiří Kubát a z naší strany neuspěl v šanci Karlík.

Naše mužstvo podalo tentokrát podstatně lepší výkon než před týdnem. Dali jsme dva góly venku, ale opět čtyři inkasovali a to rozhodlo.

Ohlasy

"Čekal jsem, že to bude jednodušší. Brod nás zkraje vůbec nepustil do tlaku. Po gólu na 3:0 jsem si myslel, že je hotovo, ale zbytečně až moc jsme se uklidnili a zatáhli, hemžilo se to fauly a bylo hodně žlutých karet . Naše vítězství je zasloužené."

Trenér: J. Vanek

"Bylo to jedno z našich lepších utkání. Bohužel se nám v něm nepodařilo pohlídat ofenzivní hráče Žďáru, hlavně Vopršala a k tomu jsme opět brzy inkasovali. Po změně stran jsme si dali vlastní branku a pak dostali další dva góly."

Trenér: Miroslav Plíšek