Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

U10 - Skončila v republikovém finále "Ondrášovky" na krásném 8. místě

27.05.2019 | Petr Dostál, Pavel Mazánek

Vysoké Mýto Poslední květnový víkend patřil ve Vysokém Mýtě finálovému turnaji Ondrášovka Cup 2019 kategorie U10, tedy hráčů ročníku 2009 a mladších. Turnaje, který je neoficiálním mistrovstvím republiky v této věkové kategorii se účastní 24 nejlepších družstev z téměř sta přihlášených. 

Díky skvělému výkonu v listopadové kvalifikaci do něj již potřetí v řadě postoupili i hráči Slovanu Havlíčkův Brod. Oproti loňskému roku se v našem týmu představili i dvě nové tváře – Tomáš Topolovský (ročník 2010) a Michal Sadílek. Kromě těchto dvou „nováčků“ v týmu hráli: Bříza Daniel, Domkář Marek (ročník 2010), Dostál Kryštof a Ondřej, Gron Jakub, Hitzger David, Klofáč Lukáš, Krajíček Daniel, Marek Jonáš a Pospíšil Šimon.

První den turnaje se ve čtyřech šestičlenných základních skupinách hrálo o postup do tří osmičlenných finálových skupin – zlaté (1. – 8. místo), stříbrné (9. – 16. místo) a bronzové (17. – 24. místo). Naši kluci se o postup ze skupiny D poprali postupně s týmy SK Solnice, SK Motorlet Praha, SC Xaverov Horní Počernice, SK Dynamo České Budějovice a nakonec s týmem FC Vítkovice 1919. Průběžné výsledky od začátku ukazovaly, že půjde o nejvyrovnanější skupinu. O konečném pořadí tak rozhodly až poslední zápasy. Při rovnosti bodů na druhém a třetím místě, musel rozhodnout o postupu do zlaté skupiny až lepší vzájemný zápas mezi Xaverovem a naším týmem. Naštěstí jsme tým Xaverova po skvělém výkonu v základní skupině porazili a díky této výhře se nám podařilo postoupit mezi osm nejlepších týmů.

Do nedělní finálové zlaté skupiny jsme vstoupili „levou“ nohou, což vedlo ke třem porážkám v řadě – s AC Sparta Praha, FK Mladá Boleslav a Sigmou Olomouc. Následná polední pauza nám tak přišla víc než vhod. Kluci si odpočinuli, přišli na jiné myšlenky a do odpolední části už opět nastoupili s odhodláním dokázat, že do finálové skupiny patří právem. Postupně jsme remizovali s SK Slavia Praha, FC Slovan Liberec a následně i s FC S.O. Bruntál. V každém odpoledním zápase jsme si vypracovali velké množství šancí, bohužel, neklid a následná nepřesnost v zakončení nás stála lepší umístění než konečné osmé místo.

Oproti loňskému roku jsme si o jednu příčku pohoršili, přesto účast mezi osmi nejlepšími týmy, nelze hodnotit jinak než jako obrovský úspěch. Za jedinečnou atmosféru patří dík všem rodičům a fanouškům, za skvělou reprezentaci klubu patří dík všem hráčům a trenérům.

 
Utkání
Muži A | Sobota 06.06.2020, 17:00
FC Slovan Havlíčkův Brod "A" - TJ Sokol Rozsochatec
 
Muži A | Neděle 07.06.2020, 17:00
Kovofiniš Ledeč nad Sázavou - FC Slovan Havlíčkův Brod "A"
 
Muži A | Sobota 13.06.2020, 16:00
FC Chotěboř - FC Slovan Havlíčkův Brod "A"
 
Muži A | Sobota 20.06.2020, 17:00
FC Slovan Havlíčkův Brod "A" - FK Pelhřimov
 
Aktuální články
Náborový den FCS

Havlíčkův Brod - Ve středu 17.6.2020 od 17:00 se v areálu Na Losích uskuteční náborový trénink holek a kluků do klubu FC Slovan...

 
FCS hlásí první příchody

Havlíčkův Brod - Do známého prostředí se dnešním dnem vrací Jindřich Kučera, Roman Turek a Patrik Soukal. 

 
Jarní kemp se přehoupl do svého druhého týdne

Havlíčkův Brod - Hráči FCS za sebou mají první tréninkový týden jarního přípravného kempu. Tento první týden byl takový...

 
Přípravná utkání mužů - červen 2020
 
Na Losích už se trénuje!
 
Slovan začne s tréninkem
 
Změna ve vedení mužských týmů FC Slovan Havlíčkův Brod
 
VV FAČR ukončil amatérské soutěže, pohár se odkládá
 
Uzavření letního areálu
 
Prohlášení klubu FC Slovan Havlíčkův Brod k situaci ohledně Koronaviru
 
 
   
FC Slovan Havlíčkův Brod - kontakt: pavel.mazanek@fcslovanhb.cz RSS