Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Tomáš Souček slaví DOUBLE a další odchovance FCS jeho úspěchy možná čekají

23.05.2019 | FC Slovan Havlíčkův Brod

Po vítězství 2:0 nad Baníkem Ostrava ve finále MOL Cupu se hráči SK Slavia Praha mohou radovat z historického úspěchu. K nedělnímu zisku mistrovského titulu tak včera přidali i druhou trofej a v Edenu se slaví po 77 letech ceněný DOUBLE. Obří měrou k těmto úspěchům přispěl náš odchovanec Tomáš Souček, kterému touto cestou také gratulujeme. Z pozice defenzivního záložníka přispěl ke spanilé sezóně sešívaných dvanácti góly ve Fortuna lize, třemi v Mol Cupu a dva zásahy přidal i v Evropské lize.  To jsou ohromující čísla, která jen potvrzují, proč je na fotbalovém trhu o Tomáše takový zájem. TOMÁŠI GRATULUJEME!!!!

Jeho úspěchy by ovšem mohlo následovat i několik dalších odchovanců Slovanu, kterým jejich fotbalové základy dala přípravka nebo Sportovní centrum talentované mládeže FC Slovan Havlíčkův Brod.

   Nejblíže k tomu má nyní asi Martin Pavlík (1999), který se již pravidelně objevuje na lavičce druholigové Vysočiny Jihlava. V létě ho dozajista nemine příprava s A týmem na novou sezónu, ve které se potká s talentovaným gólmanem Markem Kolářem (1996), který nyní hostuje ve třetiligové Vrchovině. V Jihlavě ale sbírají za mládežnické kategorie své starty i jejich mladší kolegové, kteří prošli naším klubem. Šikovní záložníci Jan Pavlík (2002) bratr Martina, David Trinh (2002), Matyáš Miška (2003), Bohouš Musil (2006), obránce Mikuláš Klouček (2005), útočník Vít Horký (2004) a dva brankáři Viktor Mašek (2004) a čerstvý mládežnický reprezentant Petr Janota (2004).

   Ale nejen v Jihlavě má Slovan své zastoupení. Druhá největší enkláva odchovanců je nyní v mládežnické akademii FK Jablonec, kde nastupují za ligovou U19 brankář Jakub Mazánek (2001), obránci Pavel Malimánek (2001) a Adam Dejl (2001) a čtveřici uzavírá ofenzivní štírek Jakub Coufal (2001).

   Dalšího zástupce má Slovan v mládežnické akademii FK Pardubice, kam zamířil Jakub Tecl (2004).

   Těmito hráči výčet odchovanců, kteří dostali tu šanci poprat se o místo na slunci určitě nekončí. Nyní je asi největším klenotem Slovanu David Hájek (2006), který již druhým rokem dojíždí do akademie pražské Slavie, kam i na konci právě probíhajícího ročníku natrvalo přestoupí. Od začátku tohoto roku máme zastoupení i ve druhém z pražských S, tedy na Spartě Praha, kam v pravidelných intervalech zajíždějí na tréninky přípravkové kategorie U10  talentovaní Šimon Pospíšil (2009) a Kryštof Dostál (2009).

  Všeho výše uvedeného by ovšem nebylo možné dosáhnout bez spolupráce FC Slovan Havlíčkův Brod s okolními kluby z okresu, které nebyly tak krátkozraké, a pomohly posunout kariéry svých odchovanců o stupínek výš. V FC Slovan Havlíčkův Brod těmto talentovaným hráčům bylo dopřáno to, co by jim domácí kluby ani přes svou veškerou snahu bohužel nemohly dopřát, kvalitní tréninkový proces se sobě rovnocennými partnery a kvalitní soutěže v rámci SpSM centra, které každého jednotlivce posouvají zase o něco dále svým snům.

   Všem hráčům, kteří se pokoušejí o svůj další růst mimo náš klub, přejeme mnoho osobních a týmových úspěchů. Také tímto děkujeme všem spolupracujícím klubům za to, že svým hráčům umožňují fotbalově růst.

 

                                                                                       FC Slovan Havlíčkův Brod z.s.

 
Utkání
Muži A | Sobota 06.06.2020, 17:00
FC Slovan Havlíčkův Brod "A" - TJ Sokol Rozsochatec
 
Muži A | Neděle 07.06.2020, 17:00
Kovofiniš Ledeč nad Sázavou - FC Slovan Havlíčkův Brod "A"
 
Muži A | Sobota 13.06.2020, 17:00
FC Slovan Havlíčkův Brod "A" - FC Chotěboř
 
Muži A | Sobota 20.06.2020, 17:00
FC Slovan Havlíčkův Brod "A" - FK Pelhřimov
 
Aktuální články
Náborový den FCS

Havlíčkův Brod - Ve středu 17.6.2020 od 17:00 se v areálu Na Losích uskuteční náborový trénink holek a kluků do klubu FC Slovan...

 
FCS hlásí první příchody

Havlíčkův Brod - Do známého prostředí se dnešním dnem vrací Jindřich Kučera, Roman Turek a Patrik Soukal. 

 
Jarní kemp se přehoupl do svého druhého týdne

Havlíčkův Brod - Hráči FCS za sebou mají první tréninkový týden jarního přípravného kempu. Tento první týden byl takový...

 
Přípravná utkání mužů - červen 2020
 
Na Losích už se trénuje!
 
Slovan začne s tréninkem
 
Změna ve vedení mužských týmů FC Slovan Havlíčkův Brod
 
VV FAČR ukončil amatérské soutěže, pohár se odkládá
 
Uzavření letního areálu
 
Prohlášení klubu FC Slovan Havlíčkův Brod k situaci ohledně Koronaviru
 
 
   
FC Slovan Havlíčkův Brod - kontakt: pavel.mazanek@fcslovanhb.cz RSS