Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

U10 - Dosáhla opět po roce na postupovou příčku v Ondrášovce

19.10.2018 | Petr Dostál

Benešov (Praha)Velmi nabitý týden zažily fotbalové naděje Havlíčkobrodského Slovanu kategorie U10. Nejprve jsme v pondělí v rámci přípravy na kvalifikační turnaj Ondrášovka Cup 2019 změřili síly v přátelském utkání se soupeři z FC Vysošina Jihlava. Utkání proběhlo na přírodním travnatém hřišti v Antonínově Dole, kde Jihlavské U10 běžně trénují. Hrálo se na dvou hřištích současně, díky čemuž jsme mohli zapojit hned 22 hráčů z našeho ročníku. Vzhledem k dobrému počasí se podařilo odehrát 4 intervaly po 20 minutách a samozřejmě nesměly chybět ani tradiční penalty na závěr. Po utkání se všichni trenéři shodli, že pro kluky to byla ideální forma přípravy na středeční kvalifikaci a zároveň se dohodli na další spolupráci.

  Ve středu následovala kvalifikace na Ondrášovka Cup 2019. Kvalifikace se hrála v 8 skupinách, v každé bylo 8 týmů. Broďáci byli nalosováni do Benešovské skupiny, kde na ně čekala silná konkurence v podobě tří silných pražských týmů FK Dukla Praha, Viktorka Žižkov, Bohemians Praha a týmu Českobudějovické fotbalová akademie.

  Bohužel jsme se nevyhnuli problémům během cesty do Benešova v podobě různých uzavírek a objížděk. 85 km dlouhá cesta nám tak nakonec trvala více než dvě hodiny a na převlečení a rozcvičku už nám tak mnoho času nezbylo. První zápas jsme potkali domácí celek a na klucích z Benešova bylo znát, že se chtějí doma ukázat. Bohužel po dvou dle nás nesmyslně neuznaným brankám nakonec domácí zvítězili 2:1. Klobouk dolů, před charakterem a sílou týmu, který i za těchto podmínek dokázal zvednout hlavu a v dalším zápase doslova ubojoval vítězství s Českými Budějovicemi 4:1. Výsledek sice vypadá jednoznačně, ale zápas se vyvíjel úplně jinak. Nejprve jsme 1:0 prohrávali, poté se nám podařilo vyrovnat a teprve v samém závěru jsme přidali 3 rychlé branky. Od té chvíle už náš výkon opět rostl a soupeře jsme doslova válcovali (Čáslav 5:2, Vyšehrad 6:2, Bohemians Praha 5:2, Dukla Praha 7:1). Díky těmto skvělým výsledkům jsme již před posledním utkáním věděli, že i v případě porážky obsadíme nejhůře třetí místo a postup by nám neměl uniknout. I přesto jsme začali zápas velmi dobře a postupně si vypracovali až 3 brankové vedení. Poté již ale naše koncentrace polevila a postupně jsme o celý náskok přišli. Konečná remíza 3:3 nám ale stačila ke krásnému druhému místu a k přímému postupu do květnového finále. Pro družstvo je to již třetí postup v řadě, pro kluky příslib zajímavých zážitků a pro nás trenéry je výsledek potvrzením, že jsme stále konkurenceschopní v porovnání se zbytkem republiky.

  První polovina týdne byla sice úspěšně za námi ale náš tým čekala druhá, která nebyla o nic jednodušší. Během víkendu jsme museli zvládnout dva turnaje okresního přeboru. Bohužel los a možnosti pořadatelů nám přisoudili jeden turnaj i na neděli dopoledne. Naštěstí díky dostatečnému počtu hráčů s tím nemáme problém. Kluky jsme rozdělili na půl a i když se jednalo o silnější skupinu OP, naši kluci zvládli Ledeč a Štoky perfektně. Druhá půlka tak mohla vyrazit k dalšímu vrcholu náročného týdne. Tentokrát do Prahy do strahovského tréninkového centra AC Sparta Praha, kde nás čekalo přátelské utkání s domácím týmem. Mladí sparťané vytvořili dvě družstva po 9 hráčích, se kterými jsme postupně odehráli 4 intervaly po 30 minutách. Velikost hřiště i systém hry byl pro nás absolutní novinkou. Hráli jsme totiž 6 + 1 a hřiště bylo velikosti poloviny běžného fotbalového hřiště. U nás se na takovém prostoru začíná hrát až v kategorii ml. žáků (U12 – tedy o dva roky starší než my) a to ještě systémem 7 + 1.  Přesto to byl velký zážitek pro všechny zúčastněné. Abychom maximálně využili příležitosti, nominovali jsme 14 hráčů, dva se omluvili, tak nás nakonec jelo 12. Netřeba mluvit o kvalitě silnějšího družstva Sparty. Je vidět, že hráči jsou již na této úrovni skvěle fyzicky i technicky disponovaní. Pro nás ale velmi příjemným zjištěním bylo, že naši nejlepší hráči jsou schopni se Sparťany držet krok a dokonce v momentě, kdy jsme hráli s druhou sparťanskou devítkou, že jsme schopni je i chvílemi přehrávat. Tentokrát jsme sice nevyhráli, ale zážitek pro nás všechny to byl ohromný.

  Neděli jsme zakončili společnou večeří v tréninkovém centru a návratem domů, kde nás od pondělí čeká další tvrdá práce…

 
Utkání
Muži A | Sobota 06.06.2020, 17:00
FC Slovan Havlíčkův Brod "A" - TJ Sokol Rozsochatec
 
Muži A | Neděle 07.06.2020, 17:00
Kovofiniš Ledeč nad Sázavou - FC Slovan Havlíčkův Brod "A"
 
Muži A | Sobota 13.06.2020, 16:00
FC Chotěboř - FC Slovan Havlíčkův Brod "A"
 
Muži A | Sobota 20.06.2020, 17:00
FC Slovan Havlíčkův Brod "A" - FK Pelhřimov
 
Aktuální články
Náborový den FCS

Havlíčkův Brod - Ve středu 17.6.2020 od 17:00 se v areálu Na Losích uskuteční náborový trénink holek a kluků do klubu FC Slovan...

 
FCS hlásí první příchody

Havlíčkův Brod - Do známého prostředí se dnešním dnem vrací Jindřich Kučera, Roman Turek a Patrik Soukal. 

 
Jarní kemp se přehoupl do svého druhého týdne

Havlíčkův Brod - Hráči FCS za sebou mají první tréninkový týden jarního přípravného kempu. Tento první týden byl takový...

 
Přípravná utkání mužů - červen 2020
 
Na Losích už se trénuje!
 
Slovan začne s tréninkem
 
Změna ve vedení mužských týmů FC Slovan Havlíčkův Brod
 
VV FAČR ukončil amatérské soutěže, pohár se odkládá
 
Uzavření letního areálu
 
Prohlášení klubu FC Slovan Havlíčkův Brod k situaci ohledně Koronaviru
 
 
   
FC Slovan Havlíčkův Brod - kontakt: pavel.mazanek@fcslovanhb.cz RSS